Růst prodeje aut v Číně začátkem roku výrazně zpomalil

Prodej motorových vozidel v Číně se v lednu meziročně zvýšil o 7,7 procenta na 2,5 milionu vozů. Tempo jeho růstu tak nicméně zpomalilo na polovinu z prosincových 15,4 procenta. Vyplývá to z dnešních údajů Čínského sdružení výrobců automobilů (CAAM).

Automobil v Pekingu
19.2.2016 13:10   |  

Prodej samotných osobních automobilů se v lednu meziročně zvýšil o zhruba devět procent na 2,23 milionu vozů. Za jeho růstem stála především silná poptávka po sportovně-užitkových modelech, jejichž odbyt stoupl o více než 60 procent.

Poptávka po automobilech v Číně se loni dostala pod tlak v důsledku zpomalování růstu tamní ekonomiky. Situace na největším automobilovém trhu světa se však zlepšila poté, co Peking začátkem října snížil daň z obratu u automobilů s objemem motoru do 1,6 litru.

V celém loňském roce tak prodej motorových vozidel nakonec stoupl o téměř pět procent, ačkoli se během roku objevily obavy z prvního celoročního poklesu čínského automobilového trhu v tomto století. V letošním roce CAAM podle lednové prognózy počítá s mírným zrychlením růstu na šest procent.


Čtěte také:

Škoda Auto: V Číně budeme vyrábět dva nové vozy do terénu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web