Růst prodeje aut v Číně začátkem roku výrazně zpomalil

Prodej motorových vozidel v Číně se v lednu meziročně zvýšil o 7,7 procenta na 2,5 milionu vozů. Tempo jeho růstu tak nicméně zpomalilo na polovinu z prosincových 15,4 procenta. Vyplývá to z dnešních údajů Čínského sdružení výrobců automobilů (CAAM).

Automobil v Pekingu
19.2.2016 13:10   |  

Prodej samotných osobních automobilů se v lednu meziročně zvýšil o zhruba devět procent na 2,23 milionu vozů. Za jeho růstem stála především silná poptávka po sportovně-užitkových modelech, jejichž odbyt stoupl o více než 60 procent.

Poptávka po automobilech v Číně se loni dostala pod tlak v důsledku zpomalování růstu tamní ekonomiky. Situace na největším automobilovém trhu světa se však zlepšila poté, co Peking začátkem října snížil daň z obratu u automobilů s objemem motoru do 1,6 litru.

V celém loňském roce tak prodej motorových vozidel nakonec stoupl o téměř pět procent, ačkoli se během roku objevily obavy z prvního celoročního poklesu čínského automobilového trhu v tomto století. V letošním roce CAAM podle lednové prognózy počítá s mírným zrychlením růstu na šest procent.


Čtěte také:

Škoda Auto: V Číně budeme vyrábět dva nové vozy do terénu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Erdogan: USA podporují teroristy. Mezi kurdskými milicemi a IS není rozdíl

Erdogan: USA podporují teroristy. Mezi kurdskými milicemi a IS není rozdíl

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes odsoudil americkou podporu kurdským bojovníkům v Sýrii, kde byli američtí vojáci přistiženi s insigniemi kurdských milicí YPG. Ty… více

Komerční prezentace
Mobilní web