Samořiditelná auta si koupíte do čtyř let, slibuje Renault-Nissan

Francouzsko-japonská automobilová aliance Renault-Nissan uvede v příštích čtyřech letech na vybrané trhy více než deset aut s technologií autonomního řízení. Oznámil to předseda aliance a šéf Renaultu Carlos Ghosn. Renault-Nissan, který je čtvrtým největším světovým prodejcem automobilů, chce samořiditelné vozy prodávat v USA, Evropě, Číně a v Japonsku. První taková vozidla budou mít premiéru již letos.

Nissan Leaf
7.1.2016 21:25   |  

Automobily budou vybavené technologií, která umožňuje autonomní jízdu po dálnici bez změny jízdního pruhu. Do roku 2018 začne aliance prodávat vozidla, která dokážou jízdní pruhy na dálnicích měnit samostatně a najít směr i v hustém provozu. Do roku 2020 bude mít aliance auta, která budou schopna jet sama i přes křižovatky a v husté městské dopravě.

Renault-Nissan také letos spustí aplikaci pro mobilní zařízení, která jejím uživatelům umožní ovládat některé prvky v jejich autech na dálku, na příklad hudbu nebo teplotu vozu.

Vývoji samořiditelných aut a příslušných technologií se věnují i další společnosti, na příklad výrobce elektromobilů Tesla Motors nebo internetová firma Google.

Aliance Renault-Nissan vznikla jako partnerství obou automobilek, ve kterém spolupracují jejich inženýrské týmy. Renault a Nissan přitom nadále fungují jako dvě samostatné společnosti.


Čtěte také:

BlackBerry vstoupí do byznysu s autonomními vozy

Samsung chce vyvíjet technologie pro samořiditelná auta, zřídí zvláštní tým

Auta od Tesly začnou fungovat v režimu autopilot. Řidiče ale nenahradí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Počet mladých bez práce opět roste, blíží se rekordu z pokrizových let

Nezaměstnanost mladých lidí začala po zlepšení v minulých třech letech ve světě opět stoupat. Počet nezaměstnaných mezi 15 až 24 lety by letos navíc mohl globálně vzrůst o půl… více

Mobilní web