Scania, MAN a Ducati. Volkswagen zvažuje prodej svých firem

Fotogalerie Německý automobilový koncern Volkswagen možná nakonec opravdu zredukuje své portfolio značek. Zbavil by se své nákladní i exkluzivní motocyklové sekce.

Nákladní automobily Scania Dalších 10 fotografií v galerii
18.6.2016 6:21   |  

Kolem skandálu Dieselgate je teď relativně klid, ale to neznamená, že mají ve VW pohodu, stále platí, že kvůli němu musí koncern významně přehodnotit svou obchodní strategii. A tím nemyslím odvrácení pozornosti z dieselů na elektromobilitu, ale spíše způsob, jak se finančně vypořádat s ekonomickými následky.

Už se nějakou dobu hovoří o tom, že jednotlivé značky omezí investice a některé projekty zastaví (zatím to vypadá minimálně na stopku pro Golf R400+ a velký kabriolet Bentley), v krajním případě by mohl i některé značky z dvanáctičlenného portfolia prodat. Zdá se však, že minimálně svůj hlavní byznys, tedy výrobu osobních aut, by rád zachoval v současném stavu.


Přečtěte si: Volkswagen spojí nákladní značky MAN a Scania do nového holdingu


Už dříve se hovořilo o možném prodeji značek MAN, Ducati, Lamborghini a Bentley, nyní Bloomberg s odvoláním na analytika, spolupracujícího s Morningstar, informuje, že šéf koncernu VW Matthias Müller s ohledem na současný boom v nákladní dopravě zvažuje prodej firem MAN, Scania, přičemž image Ducati je takové, že zůstává ve hře víceméně neustále - prodat ji lze za slušné peníze prakticky kdykoli.

CELÝ TEXT SI MŮŽETE PŘEČÍST NA SERVERU AUTO.CZ


Čtěte také:

Volkswagen investuje do transformace desítky miliard eur

Nákladní divize Volkswagenu chce růst. Zvažuje burzu i expanzi do USA

Dieselgate: Britové vyšetřují Škodovku, jestli nepodváděla

Odbyt koncernu Volkswagen se v květnu vrátil k růstu

Autor: Michal Fokt/Auto.cz

Komentáře

Čtěte také

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Součástky pro iPhone 7 stojí čtvrtinu toho, co Apple účtuje zákazníkům

Ta informace se objevuje krátce po startu prodeje každého nového iPhonu. Nejinak je tomu letos a zkrátíme to na nutné minimum. Cena součástek, ze kterých sestává 32GB iPhone 7 je… více

Mobilní web