Seat ukázal první snímky nového SUV, které bude vyrábět v Kvasinách

Automobilka Seat představí na autosalonu v Ženevě svůj první sportovně užitkový model Ateca, který se má vyrábět v závodě Škody Auto ve východočeských Kvasinách. Zároveň zveřejnila první fotografie svého nového kompaktního SUV. Prodávat se začne na jaře.

 Seat Ateca
11.2.2016 11:04   |  

V Kvasinách se již vyrábí SUV Škoda Yeti a letos by tam měla začít sériová výroba většího terénního vozu, jehož téměř finální podobu automobilka ukáže rovněž v Ženevě jako koncept VisionS.

Ateca vychází z modelu Seat Leon a s délkou 4,36 metru patří mezi malé SUV. Zavazadlový prostor nabídne ve standardním uspořádání objem 510 litrů, respektive 485 litrů ve verzích s pohonem všech kol.

Vůz bude bez výjimky vybavovaný přeplňovanými benzinovými nebo dieselovými motory o výkonu od 115 do 190 koní a to v kombinaci s pohonem předních nebo všech kol a mechanickou převodovkou nebo dvouspojkovou převodovkou DSG.

Mezi typické prvky vozu mají patřit přední světlomety LED v v kombinaci s trojúhelníkovými světly pro denní svícení. Jakmile řidič nastoupí do vozu, začne kolem osvětleného tlačítka Start pulzovat prstenec světla jako tlukoucí srdce. Volič jízdních režimů Seat Drive Profile přizpůsobí vůz aktuální jízdní situaci, stavu vozovky a osobním preferencím.

Elektronické systémy zahrnují asistent pro jízdu v dopravní koloně, asistent pro stav nouze, adaptivní tempomat, funkci rozpoznávání dopravních značek nebo prostorový kamerový systém.

Španělský Seat již v Česku vyrábí svůj model Toledo. Sesterský model Škody Rapid sjíždí z výrobní linky Škody v Mladé Boleslavi. Nejmenší model Mii se zase spolu se Škodou Citigo a VW Up! vyrábí v Bratislavě.


Čtěte také:

V Kvasinách se bude od roku 2016 vyrábět SUV Seat

Škrty ve Volkswagenu je ohrožený Seat, opět spadl do ztráty

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Profil Věry Čáslavské: Deset let na vrcholu

Patřila k nejobdivovanějším osobnostem planety, pro bývalé Československo získala jedenáct olympijských medailí. Komunistický režim ji prohlásil za nepřítele lidu, byla bez práce… více

Mobilní web