Sedmiletý spor o akcie společnosti Vítkovice Holding skončil | E15.cz

Sedmiletý spor o akcie společnosti Vítkovice Holding skončil

Sedmiletý spor o akcie společnosti Vítkovice Holding skončil
ilustrační foto
• 
ZDROJ: profimedia.cz

red

Spor o někdejší podíl akcií Davida Berana ve společnosti Vítkovice Holding, který sedm let zaměstnával arbitry, soudce i média a patrně tak nemá v českých podmínkách obdoby, pravomocně skončil.

Městský soud v Praze vydal rozhodnutí, že akcie musí být předány do rukou Jana Světlíka. Jde o podíl, který původně činil 45 procent ze základního kapitálu společnosti Vítkovice Holding a měl se stát předmětem obchodu mezi Davidem Beranem a skupinou KKCG. Po platně zapsaném navýšení kapitálu z června 2010 představují tyto akcie podíl 11,25 procenta firmy Vítkovice holding a v soudní úschově u Okresního soudu Praha - východ čekaly na definitivní určení adresáta celé čtyři roky.

Listinné cenné papíry, o nichž je dnes jasné, že budou Okresním soudem Praha - východ vydány Janu Světlíkovi, byly svému právoplatnému majiteli přiřčeny už v roce 2008. Předseda představenstva společnosti Vítkovice Holding, Jan Světlík tehdy v lednu získal u Rozhodčího soudu při Hospodářské komoře ČR a Agrární komoře ČR v Praze rozsudek, že David Beran porušil dohodou s KKCG Světlíkovo předkupní právo. To znamená, že od ledna 2008 měly být akcie v rukou Jana Světlíka a David Beran je nikdy nesměl prodat KKCG.

Také čtěte:

Gemax je pro Komárka moc malý, KKCG Industry svůj podíl prodala

Pecina odchází do Vítkovice Holding, složí poslanecký mandát

Autor: red
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!