Šéf Enelu: Slovenské elektrárne prodáme EPH do konce roku | E15.cz

Šéf Enelu: Slovenské elektrárne prodáme EPH do konce roku

Šéf Enelu: Slovenské elektrárne prodáme EPH do konce roku
4. září 2015 • 14:46
Největší italská energetická firma Enel očekává, že prodá zhruba polovinu ze svého 66procentního podílu ve společnosti Slovenské elektrárne (SE) české skupině Energetický a průmyslový holding (EPH) do konce letošního roku. Řekl to dnes generální ředitel Enelu Francesco Starace, který tak potvrdil předchozí zprávy.

Enel koncem srpna zahájil s EPH exkluzivní jednání o prodeji podílu a závazná dohoda by mohla být podepsána v příštích týdnech.

„Jednáme o detailech prodeje, který se uskuteční ve dvou fázích: očekáváme, že dokončíme první fázi do konce roku 2015,“ řekl Starace novinářům. „Podíl, který prodáme v první fázi, je zhruba 30 procent.“ Generální ředitel také potvrdil prodej zbývajícího podílu Enelu po dokončení dvou nových reaktorů jaderné elektrárny Mochovce.

Prodej podílu v elektrárenské společnosti je součástí plánu italské firmy na prodej majetku za zhruba pět miliard eur (135,2 miliardy korun). Starace již v květnu uvedl, že hodnota podílu je 750 milionů eur, napsala agentura Reuters.

Autor: ČTK, paj
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!