Škoda Auto poprvé naznačila, jak bude vypadat její nové SUV

aktualizováno Škoda Auto ukázala první skicy velkého sportovně-užitkového modelu (SUV) se třemi řadami sedadel. Designová studie VisionS, která předznamenává podobu sériového vozu, bude k vidění na autosalonu v Ženevě v březnu.

Škoda Auto ukázala první skicy velkého sportovně-užitkového modelu (SUV) se třemi řadami sedadel. Designová studie VisionS, která předznamenává podobu sériového vozu, bude k vidění na autosalonu v Ženevě v březnu
2.2.2016 13:34   |  

Studií VisionS Škoda poprvé ukazuje, jak by mohlo vypadat nové SUV, jež bude prostorově větší než úspěšný kompaktní model Škoda Yeti. Automobil bude mít délku 4,7 metru, šířku 1,91 metru a výšku 1,68 metru.

Svými rozměry se podobá například Audi Q5, které je o sedm centimetrů kratší. Podle motoristického redaktora serveru Aktuálně.cz Radka Pecáka budou ale hlavními konkurenty vozu zejména Honda CR-V nebo Ford Kuga.

Všechny hrany a tvary jsou čistě a ostře tvarované. Vnější vzhled zvýrazňují krystalické designové prvky. Kapota je výrazně plasticky tvarovaná, její hrany směřují k logu značky. Široká maska a čtyři vysoko umístěné a klínovitě tvarované světlomety využívají techniku LED.

Podél celého boku se táhne ostrá linie. Blatníky dostaly offroadově hranaté výřezy pro kola, mohutně tvarované boky zase charakteristické prolisy v úrovni kol. Klesající linie střechy s dlouhým spoilerem na konci přechází v ostře zakončenou záď. Zezadu zaujme působivě tvarovaný nárazník s difuzorem a velkými integrovanými koncovkami výfuků. Pod nízkým zadním oknem je logo značky a nízké, dynamicky tvarované, koncové svítilny s krystalickým vzhledem ve tvaru písmene C.

Sériová výroba nového modelu Škody by měla začít v závodě v Kvasinách v druhé polovině roku. Představení finální podoby vozu se čeká na autosalonu v Paříži v září a na trh by se měl dostat na přelomu letošního a příštího roku. Prvním trhem má být tradičně Česko, dále pak Německo a další země. V Číně, kde se čekají největší prodejní objemy, se má začít vyrábět v příštím roce.

„Škoda se velkým SUV trefila do doby, kdy je o tento typ vozů rostoucí zájem. Díky uvolněnějším pravidlům by se mohl stát i oblíbenou volbou firemních flotil,“ dodal Pecák s tím, že základní cenu odhaduje blízko modelu Superb. Měla by být určitě nižší než 700 tisíc korun, dodal.

Podobně jako u nového SUV Škoda před dvěma lety představila designovou studii VisonC, která naznačila, jak bude o rok později vypadat nová generace Superbu.

Škoda nedávno oznámila, že nebude pokračovat v nástupci modelu Roomster a zaměří se na rozšiřování skupiny vozů SUV, o které je na trhu zájem. Automobilka má v této kategorii zatím jediný model Yeti, kterého loni prodala 99.500 kusů. V budoucnu by mohla na základě velkého SUV Škody vzniknout karosářská varianta kupé určená zejména pro čínský trh a počítá se i s hybridním pohonem. Hovoří se také o malém crossoveru s menšími rozměry, než má Yeti.


Čtěte také:

Škoda pracuje na kupé SUV, se kterým půjde proti BMW X4

Škoda Auto: V Číně budeme vyrábět dva nové vozy do terénu

Nová Škoda Snowman se údajně bude jmenovat Kodiak

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web