Škoda Auto připravuje pro své vozy sportovní provedení | E15.cz

Škoda Auto připravuje pro své vozy sportovní provedení

Škoda Auto připravuje pro své vozy sportovní provedení
Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland na Mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem nový vůz Škoda Superb Combi SportLine
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Automobilka Škoda Auto bude nabízet sportovně laděnou verzi svého vlajkového modelu Superb. Bude se jmenovat SportLine a s jejím uvedením na trh se počítá na jaře příštího roku. V budoucnu by označení SportLine mohly nést i další větší modely značky, například chystané velké SUV.

Superb SportLine bude v provedení liftback i kombi. Nejvýraznější poznávací znamení je snížená výška sportovního podvozku o 15 milimetrů a použitá 18ti nebo 19ti palcová kola. V interiéru zaujmou zejména sportovní sedadla a tříramenný volant. Po technické stránce zaujme Superb SportLine elektronickou uzávěrkou diferenciálu včetně rozšířené funkce XDS+. Součástí sériové výbavy je funkce volby jízdního profilu.

S výjimkou základního zážehového a vznětového motoru bude model Superb SportLine v nabídce se všemi aktuálními motorizacemi včetně vrcholného benzinového dvoulitru o výkonu 280 koní. Cena dosud nebyla stanovena.

Mezi největší firmy střední Evropy patří 79 podniků z Česka, vede Škoda

Další sportovně laděnou novinkou Škody je model Rapid Monte Carlo, který od listopadu rozšíří počet modelů s tímto označením na šest. Škoda bude používat označení Monte Carlo pro menší modely, než je Octavia. Samotná Octavia bude mít svou sportovní verzi RS, která bude k dostání i se zvýšeným výkonem o deset koní na 230 koní.

Škoda ve Frankfurtu uvede i na spotřebu orientovaný model Superb GreenLine, který s motorem 1,6 TDI ujede 100 kilometrů s 3,7 litru nafty. Další novinkou je Rapid Spaceback ScoutLine ve speciálním provedení s designovými atributy městských SUV.

Předseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland na Mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem nový vůz Škoda Superb Combi SportLinePředseda představenstva společnosti Škoda Auto Winfried Vahland na Mezinárodním autosalonu ve Frankfurtu nad Mohanem nový vůz Škoda Superb Combi SportLineAutor: čtk
Škoda Superb Combi SportLine

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!