Škoda Auto v lednu prodala rekordní počet aut, díky Evropě a Číně

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto v lednu dodala zákazníkům 91.600 vozů, což je meziročně o 5,2 procenta a 4600 aut více. Jedná se o dosud nejlepší lednový výsledek. Za nárůstem stojí především posílení prodejů v celé Evropě a Číně. V Rusku prodeje kvůli napjaté situaci naopak nadále klesají. Automobilka to uvedla v dnešní tiskové zprávě.

Škoda Auto
9.2.2016 11:25   |  

Dobrý ohlas u zákazníků získaly nové generace modelů. Dodávky vozu Škoda Fabia vzrostly celosvětově o 25,8 procenta, a u vozu Škoda Superb dokonce o 62,3 procenta. Poptávka po voze Škoda Yeti vzrostla o 29,4 procenta. „Škoda do nového roku vstoupila dobře. Naše dodávky vozů zůstávají celosvětově na vysoké úrovni. Máme radost z pokračujícího pozitivního vývoje prodeje nových generací našich modelů,“ řekl člen představenstva Werner Eichhorn.

Na celosvětově nejsilnějším trhu značky, v Číně, pokračuje růstový kurz. Dodávky zákazníkům vzrostly v lednu o 8,8 procenta na 31 300 vozů. Vysokého nárůstu dosáhla automobilkaa rovněž v Izraeli, a to o 34,4 procenta na 3200 vozů. V západní Evropě dodala Škoda v lednu zákazníkům 32 900 vozů. Nárůst zaznamenala v Německu, celosvětově druhém nejsilnějším trhu značky, kde dodávky vzrostly o 4,7 procenta na 10 500 vozů.

Čtěte také: Škoda Auto poprvé naznačila, jak bude vypadat její nové SUV

Na ruském trhu Škoda výrazně rostla

V obtížném tržním prostředí Ruska dodala značka zákazníkům 3600 vozů, meziročně o 30,6 procenta méně. Ve východní Evropě, mimo Rusko, prodala Škoda v lednu 2000 vozů, meziročně o 10,5 procenta méně.

Nárůstů naopak dosahuje automobilka ve střední Evropě. Prodeje značky tam vzrostly o 5,7 procenta na 14.200 vozů. Na domácím trhu v České republice zvýšila značka dodávky o 2,1 procenta na 6400 vozů.

Mladoboleslavská automobilka Škoda Auto loni dodala zákazníkům rekordních 1 055 500 vozů, meziročně o 1,8 procenta více. Letos chce firma představit nový model SUV. V prosinci loňského roku automobilka prodala 86 600 vozů, meziročně o 5,7 procenta více. Byl to nejlepší prosinec v historii podniku.

Kraj má zajištěno 97 pct. pozemků pro zónu u závodu Škoda Kvasiny
Královéhradecký kraj má pro novou průmyslovou zónu u závodu Škody Auto v Kvasinách na Rychnovsku po roční práci zajištěny výkupy 97 procent pozemků. Pokud by šlo vše hladce, mohli by první investoři v zóně, která má 34 hektarů, začít stavět v roce 2018. Rozvoj podnikání v zóně by však mohl komplikovat nedostatek bydlení pro pracovníky nových továren. Novinářům to dnes řekli hejtman Lubomír Franc (ČSSD) a vedoucí krajského Centra průmyslových zón Pavel Tichý.
Vybudování průmyslové zóny za asi půl miliardy korun pro subdodavatele automobilky a další podnikatele je součástí až třímiliardové veřejné podpory zóny Solnice-Kvasiny. Další investice zamíří do oprav a staveb silnic a obchvatů, školství a zdravotnictví v regionu. Vláda podporu zóny schválila loni v únoru, Škoda Auto deklarovala, že do rozvoje závodu Kvasiny investuje přes sedm miliard a postupně zaměstná 1300 lidí.

Čtěte také:

Škoda Auto: V Číně budeme vyrábět dva nové vozy do terénu

Škoda je na novém rekordu, loni dodala zákazníkům 1,06 milionu aut

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web