Škodovka překopává design svého nejmenšího auta Citigo

Fotogalerie Škoda Auto přijde příští rok s modernizovanou verzí svého nejmenšího modelu Citigo. Za zhruba další dva roky bude následovat nová generace. Vyplývá to z informací od zdrojů z automobilky na autosalonu v Ženevě.

Škoda Citigo Dalších 12 fotografií v galerii
1.3.2016 11:40   |  

Podle šéfa designu Škody Jozefa Kabaně se takzvaný facelift modelu Citigo bude lišit od stávajícího provedení především světly a několika drobnostmi. Nová generace pak bude kompletně přepracovaná, aby odpovídala designovému směřování značky. „Nemyslíme si, že bychom měli dělat pouze malé kroky. Ten vůz bude výrazně jiný. Nechceme, aby vypadl z rodiny vozů Škoda,“ podotkl.

Citigo se vyrábí v bratislavském závodu Volkswagenu spolu s modely Seat Mii a Volkswagen up!. Právě up! se dočkal modernizace již letos a automobilka jej ukazuje na ženevském autosalonu.

Čínská varianta

Vedle modernizovaného Citigo by se měla příští rok objevit nová generace terénního Yetiho a rozběhne se prodej velkého SUV, které automobilka představí ještě letos. K velkému SUV vycházejícímu z konceptu VisionS, který Škoda v Ženevě odhalila, přibude varianta kupé, určená primárně pro čínský trh, a později také malý crossover o velikosti Fabie. Primárně opět pro Čínu.

Jak vypadá SUV Vision S? Podívejte se:

Škoda vedle toho pracuje na faceliftu Octavie, který by mohl být rovněž v příštím roce, a od stávajícího modelu se bude lišit mimo jiné světly a přední maskou. Připravuje se facelift a později i druhá generace modelu Rapid. Naopak vývoj nástupce velkoprostorového Roomsteru nyní nepokračuje. Škoda má v současnosti šest modelových řad. Loni vyrobila přes jeden milion vozů.


Čtěte také:

Škoda chystá autonomní řízení i elektromobily, novinky ukáže v Ženevě

Zákazníci se ke Škodě vrací více než k Porsche, tvrdí šéf představenstva

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Majitel Lidlu a Kauflandu chce investovat do řetězců 6,5 miliardy eur

Majitel Lidlu a Kauflandu chce investovat do řetězců 6,5 miliardy eur

Německá maloobchodní skupina Schwarz, která vlastní řetězce Lidl a Kaufland, plánuje investovat letos do obou řetězců zhruba 6,5 miliardy eur (175,6 miliardy korun). Společnost to… více

Komerční prezentace
Mobilní web