Škodovka překopává design svého nejmenšího auta Citigo

Fotogalerie Škoda Auto přijde příští rok s modernizovanou verzí svého nejmenšího modelu Citigo. Za zhruba další dva roky bude následovat nová generace. Vyplývá to z informací od zdrojů z automobilky na autosalonu v Ženevě.

Škoda Citigo Dalších 23 fotografií v galerii
1.3.2016 11:40   |  

Podle šéfa designu Škody Jozefa Kabaně se takzvaný facelift modelu Citigo bude lišit od stávajícího provedení především světly a několika drobnostmi. Nová generace pak bude kompletně přepracovaná, aby odpovídala designovému směřování značky. „Nemyslíme si, že bychom měli dělat pouze malé kroky. Ten vůz bude výrazně jiný. Nechceme, aby vypadl z rodiny vozů Škoda,“ podotkl.

Citigo se vyrábí v bratislavském závodu Volkswagenu spolu s modely Seat Mii a Volkswagen up!. Právě up! se dočkal modernizace již letos a automobilka jej ukazuje na ženevském autosalonu.

Čínská varianta

Vedle modernizovaného Citigo by se měla příští rok objevit nová generace terénního Yetiho a rozběhne se prodej velkého SUV, které automobilka představí ještě letos. K velkému SUV vycházejícímu z konceptu VisionS, který Škoda v Ženevě odhalila, přibude varianta kupé, určená primárně pro čínský trh, a později také malý crossover o velikosti Fabie. Primárně opět pro Čínu.

Jak vypadá SUV Vision S? Podívejte se:

Škoda vedle toho pracuje na faceliftu Octavie, který by mohl být rovněž v příštím roce, a od stávajícího modelu se bude lišit mimo jiné světly a přední maskou. Připravuje se facelift a později i druhá generace modelu Rapid. Naopak vývoj nástupce velkoprostorového Roomsteru nyní nepokračuje. Škoda má v současnosti šest modelových řad. Loni vyrobila přes jeden milion vozů.


Čtěte také:

Škoda chystá autonomní řízení i elektromobily, novinky ukáže v Ženevě

Zákazníci se ke Škodě vrací více než k Porsche, tvrdí šéf představenstva

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web