Skoro každá druhá Octavia má stočený tachometr, ukázala statistika

Podvodníci nejčastěji stáčejí tachometr u vozů Škoda Octavia, Fabia a Volkswagen Passat. Zájemce o koupi některé z těchto ojetin v Česku tak má nejméně 45procentní pravděpodobnost, že vůz bude mít uměle snížený počet ujetých kilometrů, u Octavie je tato pravděpodobnost dokonce 49 procent. Vyplývá to z údajů společnosti Cebia za loňský rok.

Škodas Octavia vévodí českým statistikám prodejnosti.
17.2.2016 15:03   |  

Nejčastěji stáčenými značkami jsou vedle Škody a Volkswagenu Audi, BMW, Ford a Renault. Naopak nejméně se stáčí tachometry u korejských značek Kia a Hyundai. Například u Hyundai mělo podle zjištění Cebie loni stočený tachometr 18 procent vozů i30 a u Kie 16 procent ojetin modelu Cee´d.

Držitelem rekordu v počtu snížených kilometrů je Volkswagen Passat stočený o 500 tisíc km na 250 tisíc ujetých kilometrů.

Kuriózní je i BMW, kde podvodník snížil počet kilometrů ze 431 tisíc na 43 100 kilometrů umazáním jedné nuly. Jiné BMW řady 7 bylo nabízeno s 229 215 kilometrů, přitom před rokem mělo najeto 690 tisíc kilometrů. Bylo tedy stočeno minimálně o 460 tisíc kilometrů.


Přečtěte si: Deset lákavých ojetin, které si ale raději nikdy nekupujte


Běžně jsou vozidla stáčena o 80 až 150 tisíc kilometrů. Celková míra ojetin se stočenými tachometry se pohybuje okolo 40 procent. Průměrná udávaná hodnota stavu kilometrů byla 142 tisíc kilometrů.

Prodej ojetých osobních aut na českém trhu v minulém roce vzrostl o šest procent na 660 tisíc vozů. Z toho 509 tisíc aut bylo koupeno v tuzemsku a zbytek tvořil individuální dovoz.

Při průměrné ceně vozidla 196 tisíc korun činil celkový objem trhu s ojetými vozidly téměř 130 miliard korun. Prodej nových osobních aut na českém trhu loni vzrostl o pětinu na rekordních 230 857 vozů.

Tabulka modelů, kde zákazník nejčastěji narazí na stočený tachometr:


Čtěte také:

ČOI: Tachometry se dál stáčejí ve velkém, problém měla polovina autobazarů

Nejčastější triky prodejců ojetých aut, na které jim stejně skočíte

Loni se v Česku prodalo 660 tisíc ojetin, meziročně o šest procent více

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Komárek se Šmejcem narazili, úřady jim zakázaly ovládnutí rakouských kasin

Rakouský kartelový soud zakázal, aby firmu Casinos Austria ovládla loterijní společnost Novomatic a konsorcium vlastněné českými investory Jiřím Šmejcem a Karlem Komárkem. Ve… více

Mobilní web