Skoro každá druhá Octavia má stočený tachometr, ukázala statistika

Podvodníci nejčastěji stáčejí tachometr u vozů Škoda Octavia, Fabia a Volkswagen Passat. Zájemce o koupi některé z těchto ojetin v Česku tak má nejméně 45procentní pravděpodobnost, že vůz bude mít uměle snížený počet ujetých kilometrů, u Octavie je tato pravděpodobnost dokonce 49 procent. Vyplývá to z údajů společnosti Cebia za loňský rok.

Škodas Octavia vévodí českým statistikám prodejnosti.
17.2.2016 15:03   |  

Nejčastěji stáčenými značkami jsou vedle Škody a Volkswagenu Audi, BMW, Ford a Renault. Naopak nejméně se stáčí tachometry u korejských značek Kia a Hyundai. Například u Hyundai mělo podle zjištění Cebie loni stočený tachometr 18 procent vozů i30 a u Kie 16 procent ojetin modelu Cee´d.

Držitelem rekordu v počtu snížených kilometrů je Volkswagen Passat stočený o 500 tisíc km na 250 tisíc ujetých kilometrů.

Kuriózní je i BMW, kde podvodník snížil počet kilometrů ze 431 tisíc na 43 100 kilometrů umazáním jedné nuly. Jiné BMW řady 7 bylo nabízeno s 229 215 kilometrů, přitom před rokem mělo najeto 690 tisíc kilometrů. Bylo tedy stočeno minimálně o 460 tisíc kilometrů.


Přečtěte si: Deset lákavých ojetin, které si ale raději nikdy nekupujte


Běžně jsou vozidla stáčena o 80 až 150 tisíc kilometrů. Celková míra ojetin se stočenými tachometry se pohybuje okolo 40 procent. Průměrná udávaná hodnota stavu kilometrů byla 142 tisíc kilometrů.

Prodej ojetých osobních aut na českém trhu v minulém roce vzrostl o šest procent na 660 tisíc vozů. Z toho 509 tisíc aut bylo koupeno v tuzemsku a zbytek tvořil individuální dovoz.

Při průměrné ceně vozidla 196 tisíc korun činil celkový objem trhu s ojetými vozidly téměř 130 miliard korun. Prodej nových osobních aut na českém trhu loni vzrostl o pětinu na rekordních 230 857 vozů.

Tabulka modelů, kde zákazník nejčastěji narazí na stočený tachometr:


Čtěte také:

ČOI: Tachometry se dál stáčejí ve velkém, problém měla polovina autobazarů

Nejčastější triky prodejců ojetých aut, na které jim stejně skočíte

Loni se v Česku prodalo 660 tisíc ojetin, meziročně o šest procent více

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kde vraždilo Lví srdce. Pevnost Akra si zachovala atmosféru středověku

Kde vraždilo Lví srdce. Pevnost Akra si zachovala atmosféru středověku Fotogalerie

Pevnost Akra ukrývá svědectví o nejbizarnějším masakru křižáckých válek. Anglický král Richard I. tu chtěl vyměnit tři tisíce zajatců za jediný dřevěný kříž. Muslimové mu ale… více

Komerční prezentace
Mobilní web