Skupina Antonov končí, Kyjev z ní udělá součást vojenského konglomerátu

Fotogalerie Skupinu Antonov, proslavenou výrobou největšího letadla světa, čeká likvidace, oznámilo ukrajinské ministerstvo ekonomického rozvoje a obchodu. Všechny její divize ale mají fungovat nadále jako součást státního vojenského konglomerátu Ukroboronprom.

Letadlo Antonov An-225 Mrija Dalších 9 fotografií v galerii
28.1.2016 20:27   |  

Změny ve státem vlastněné Antonov Group začaly již loni. Na podzim opustila společný projekt s moskevským konglomerátem United Aircraft Corporation (UAC) na vývoj nových letounů, uvádí ruská agentura TASS. To už ale mezitím byla aktiva společnosti převedena pod Ukroboronprom a vedli ji nově dosazení manažeři.

Firma také upřesnila informace agentury TASS, že jde o likvidaci podniku. Značka Antonov má fungovat nadále, jen nebude součástí stejnojmenné skupiny, ale Ukroboronpromu.

Antonov An-225 Mrija, největší letoun světa, přistál loni v Česku:

Tam rovněž přejde Charkovský státní letecký podnik a Plant 410 CA, které tvořily součást Antonov Group. Uvedené divize se mají začít podílet na vývoji armádních dronů, zatímco provoz v Antonov Company prý změny nečekají.

Výzkumně-konstrukční kancelář založil Oleg Antonov 31. května roku 1946 v Novosibirsku. O šest let později ji přesídlil do Kyjeva.


Čtěte také:

Ruská vláda má zájem o letadla z Kunovic, chce je ale vyrábět na svém území

Prodávat v rublech? Katastrofa, zní z Aircraft Industries

Autor: vaj

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web