Skupina Antonov končí, Kyjev z ní udělá součást vojenského konglomerátu

Fotogalerie Skupinu Antonov, proslavenou výrobou největšího letadla světa, čeká likvidace, oznámilo ukrajinské ministerstvo ekonomického rozvoje a obchodu. Všechny její divize ale mají fungovat nadále jako součást státního vojenského konglomerátu Ukroboronprom.

Letadlo Antonov An-225 Mrija Dalších 9 fotografií v galerii
28.1.2016 20:27   |  

Změny ve státem vlastněné Antonov Group začaly již loni. Na podzim opustila společný projekt s moskevským konglomerátem United Aircraft Corporation (UAC) na vývoj nových letounů, uvádí ruská agentura TASS. To už ale mezitím byla aktiva společnosti převedena pod Ukroboronprom a vedli ji nově dosazení manažeři.

Firma také upřesnila informace agentury TASS, že jde o likvidaci podniku. Značka Antonov má fungovat nadále, jen nebude součástí stejnojmenné skupiny, ale Ukroboronpromu.

Antonov An-225 Mrija, největší letoun světa, přistál loni v Česku:

Tam rovněž přejde Charkovský státní letecký podnik a Plant 410 CA, které tvořily součást Antonov Group. Uvedené divize se mají začít podílet na vývoji armádních dronů, zatímco provoz v Antonov Company prý změny nečekají.

Výzkumně-konstrukční kancelář založil Oleg Antonov 31. května roku 1946 v Novosibirsku. O šest let později ji přesídlil do Kyjeva.


Čtěte také:

Ruská vláda má zájem o letadla z Kunovic, chce je ale vyrábět na svém území

Prodávat v rublech? Katastrofa, zní z Aircraft Industries

Autor: vaj

Komentáře

Čtěte také

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Shell omezil investice do fotovoltaiky. Musí prý zjistit, jak na ní vydělat

Ropná společnost Royal Dutch Shell omezí investice do solární energetiky, dokud nebude dostatečně zisková. Prohlásil to generální ředitel Ben van Beurden. Na jednání s akcionáři… více

Komerční prezentace
Mobilní web