Slovenský antimonopolní úřad schválil akvizici J&T do International Power Opatovice

3.12.2009 16:56   |  

Podle slovenského deníku SME.sk schválil tamní antimonopolní úřad společnosti J&T Finance Group prostřednictvím kyperské firmy East Bohemia Energy Holding Limited akvizici společnosti International Power Opatovice.

J&T uzavřela smlouvu na nákup akcií International Power Opatovice podle úředního oznámení začátkem července 2009. Začátkem listopadu pak J&T odkoupila elektrárnu v Opatovicích spolu s balíkem téměř 49 procent akcií Pražské teplárenské od britského koncernu International Power za 22,5 miliardy korun.

Podle deníku SME.sk si J&T nechá ovšem jenom elektrárnu v Opatovicích a balík akcií v Pražské teplárenské od J&T zřejmě koupí skupina ČEZ.

International Power Opatovice je třetím největším výrobcem elektřiny v ČR. Firma prodala více než 2 miliardy kilowatthodin elektřiny a zákazníkům v Hradci Králové, Pardubicích, Chrudimi a okolních obcí dodaal téměř 4,2 tisíc terrajoulů tepelné energie.

Autor: pda

Komentáře

Čtěte také

Vláda schválila navýšení výdajů o 30 miliard, nejvíce dostane Marksová

Vláda schválila navýšení výdajů o 30 miliard, nejvíce dostane Marksová

Vláda dnes schválila navýšení výdajových rámců rozpočtů na roky 2017 a 2018 o 30 miliard korun. Na tiskové konferenci o tom informoval ministr financí Andrej Babiš (ANO). Zvýšení… více

Komerční prezentace
Mobilní web