Smělé plány: Kia chce letos zvýšit své prodeje v Evropě o devět procent | E15.cz

Smělé plány: Kia chce letos zvýšit své prodeje v Evropě o devět procent

Smělé plány: Kia chce letos zvýšit své prodeje v Evropě o devět procent
Kia pro_cee´d 1,6 GDI
• 
ZDROJ: AutoRevue.cz

ČTK

Jihokorejská značka Kia Motors chce letos v Evropě zvýšit prodej aut o devět procent na 385 tisíc vozů. Celosvětově pak očekává růst z loňských 2,9 milionu na 3,15 milionu prodaných aut. Prohlásil to viceprezident marketingu Kia Motors v Evropě Arthur Martins.

Významný podíl na evropských prodejích budou mít vozy z továrny ve slovenské Žilině. Ta loni navýšila kapacitu až na 350 tisíc aut ročně. V roce 2014 vyrobila rekordních 323.720 vozů a letos chce výsledek zopakovat.

V Žilině se vyrábí tři modelové řady Kia. Model cee'd v třídveřovém, pětidveřovém a kombi provedení doplňují vozy Sportage a malé MPV Venga. Kia Motors Slovakia vyrábí od května 2013 také sportovní vozy cee’d GT. Modely Kia z evropské výroby se podílejí na celkovém evropském prodeji společnosti 56 procenty.

Sázka na inovaci pěti modelů

V září se začne prodávat modernizovaný cee'd a v polovině měsíce by měla firma na autosalonu ve Frankfurtu představit také novou generaci modelu Sportage. Do konce příštího roku plánuje uvedení pěti inovovaných modelů a do roku 2018 pak další čtyři zcela nové vozy.

V Česku je Kia sedmá nejprodávanější značka. Za sedm měsíců letošního roku zvýšila meziročně prodej o 22 procent na 4651 osobních aut. Nejprodávanější byl cee'd se 2055 vozy, což je nárůst o 31 procent. Celkem chce Kia letos v Česku prodat 8000 aut, což znamená meziroční nárůst o pětinu. Prodejní plán řady cee'd pro letošní rok je 3000 aut proti loňským 2600 vozům. Z toho více než pětinu bude tvořit modernizovaná verze. Ta vedle pozměněného vzhledu i interiéru nabídne motory o objemu 1,4 a 1,6 litru plnící emisní normy Euro 6 a nově také sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku DCT.

Nová sportovně laděná verze cee'd GT Line pak přijde se zcela novým agregátem 1,0 T-GDI o výkonu 100 nebo 120 koní zatím vyráběným v Koreji. Vrcholná sportovní verze cee'd GT disponuje výkonem 204 koní.

Konkurence Rapidu

Cena modernizovaného vozu, který je konkurentem Škody Rapid v nižší střední třídě, bude začínat na 334.980 Kč. U Rapidu je nejnižší ceníková cena 313900 korun. Nejprodávanější verze cee'd Comfort Plus s motorem 1,4 CVVT je o devět procent dražší než předchůdce. Nabídne ale lepší výbavu, modernější interiér a motor plnící Euro 6. Vozy modelové řady cee’d, navržené a zkonstruované v Evropě, se poprvé představily v prosinci roku 2006 a od začátku se vyrábějí v Žilině. Jsou stále jedním z nejlépe prodávaných modelů značky, přičemž jen v roce 2014 se jich na evropských trzích prodalo přes 75 tisíc. Letos v květnu vyrobila Kia již miliontý vůz s označením cee’d. V Česku jich do poloviny letošního roku prodala 30 tisíc.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!