Spreje Fa či Adidas jdou na odbyt, česká továrna musí koupit další linku

Továrna Ball Aerocan z Velimi na Kolínsku plánuje expanzi. Díky rostoucí evropské poptávce si pořídí další, již devátou výrobní linku a zároveň nabere desítky nových lidí. Loni podnik, který vyrábí hliníková pouzdra pro spreje známých kosmetických značek, vydělal svým americkým majitelům 620 milionů korun čistého.

Hliníková pouzdra pro kosmetické spreje
28.12.2015 9:52   |  

Dokončení linky firma plánuje na poslední čtvrtletí příštího roku. „Spolu s jejím spuštěním hodláme přijmout přibližně 34 nových zaměstnanců,“ řekla serveru E15.cz mluvčí mateřské společnosti Ball Corporation Renee Robinson. Výši investice odmítla sdělit. Nyní v podniku pracuje kolem 300 zaměstnanců a v nepřetržitém provozu běží osm linek.

Společnost drtivou většinu zboží vyváží, hlavními odběrateli jsou výrobci kosmetiky jako Schwarzkopf & Henkel, Unilever a Win Aerosol. Z hliníkových pouzder z Velimi se pak vyrábějí spreje oblíbených značek Fa, Rexona nebo Adidas.

Výroba vzrostla na desetinásobek

Velimský závod postavila před 13 lety firma Cebalsol z francouzské skupiny Péchiney. V prvním roce provozu továrna vyrobila na starších linkách 45 milionů pouzder. Od té doby se podnik výrazně rozšířil, zmodernizoval, změnil název a několikrát i majitele. Americký Ball, který je největším světovým výrobcem nápojových plechovek, českou firmu převzal v lednu 2011 spolu s akvizicí celé skupiny Aerocan.

Továrně se podle zveřejňovaných výsledků daří, v podstatě každým rokem zvyšuje produkci. Loni podle výroční zprávy vyrobila přes 465 milionů hliníkových obalů, utržila 2,2 miliardy korun a zvýšila čistý zisk meziročně o 14 procent na 620 milionů.


Čtěte také:

L'Oréal i Lindt. Švýcaři přesunou do Plzně výrobu obalů pro známé značky

Mattes Group koupila českou kosmetickou značku Lybar

David Vagaday Autor: David Vagaday vedoucí editor E15.cz

Komentáře

Čtěte také

Šéfka Fed: Měli bychom brzy zvýšit sazby. Ale opatrně

Šéfka Fed: Měli bychom brzy zvýšit sazby. Ale opatrně

Americká centrální banka (Fed) by v příštích měsících měla opatrně zvýšit úrokové sazby, což by odpovídalo nynější situaci, kdy se ekonomika postupně zlepšuje. Řekla to šéfka… více

Komerční prezentace
Mobilní web