Staropramen přesune distribuci do Letňan, z Radotína jej vyhnaly povodně

Pivovar se chce stěhováním vyhnout škodám, které v původním centru v Radotíně způsobily dvojí záplavy. Dvojka na tuzemském pivním trhu změnila plány. Své hlavní distribuční centrum nevybudovala v Líbeznici, ale v areálu bývalé Avie v pražských Letňanech.

Nové centrum v Letňanech
16.10.2015 14:08   |  

Nově zrekonstruovaný sklad firmě zpočátku sloužil jako místo distribuce pro okresy Praha-východ, Mladá Boleslav, Kolín, Nymburk a Kutná Hora. Nyní je novým skladem centrálním, což znamená výrazné rozšíření využitých prostor na 33 tisíc metrů čtverečních.

Také nový centrální sklad bude mít Staropramen pronajatý, a to od společnosti Timidus, která zvítězila ve výběrovém řízení a provozuje i areál v Líbeznici.

Původní centrum v Radotíně ale pivovar neopustí docela. Bude jej využívat jako lokální sklad

„V období zahájení stěhování do Líbeznice jsme od společnosti Timidius obdrželi nabídku na vhodnější sklad v Letňanech v bývalém areálu Avia, který se uvolnil a je pro nás výhodnější než původní varianta,“ vysvětlil ředitel logistiky Pivovarů Staropramen Pavel Sysel.

Centrum firma přesunula z Radotína kvůli záplavám, které v roce 2002 a předloni napáchaly škody ve výši desítek milionů korun. Například v roce 2002 vyplavila voda několik tisíc prázdných sudů a zhruba patnáct tisíc palet.

Původní centrum v Radotíně ale pivovar neopustí docela. Bude jej využívat ve výrazně menším rozsahu jako lokální sklad s takovou zásobou piva a obalů, které by v případě dalších povodní bylo možné zavčas odvézt. Zároveň v tamních kancelářích zůstanou obchodní týmy i další oddělení, která jsou při povodních mobilní.


Čtěte také:

Goldman Sachs radí prodávat akcie ČEZ. Ziskům prý zvoní hrana

Okopírovat název Goldman Sachs? Proč ne, řekli si v čínském Šen-Čenu

Dušan Kutner Autor: Dušan Kütner redaktor deníku E15

Komentáře

Čtěte také

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Neomezené volání i internet: tendr pro vnitro se protahuje kvůli námitkám

Rozuzlení soutěže na poskytování telekomunikačních služeb pro více než 66 tisíc zaměstnanců ministerstva vnitra se oddaluje. Proti jejím podmínkám totiž podali námitky dva zájemci… více

Mobilní web