Strnad bude vyrábět munici na Slovensku

Společnost MSM Martin z holdingu Excalibur Group českého zbrojaře Jaroslava Strnada koupila na Slovensku společnosti ZVS Impex a ZVS Holding. Mají mu pomoci upevnit pozici na trhu výroby munice.

ilustrační foto
15.7.2015 15:50   |  

Obě slovenské firmy patřily za socialismu k hlavním výrobcům zbraní pro Sovětský svaz. Po pádu komunismu ovšem přišly problémy, pokles poptávky a propouštění. Nyní ale nový majitel plánuje najít pro firmu víc zakázek.

„Podařilo se nám uzavřít smlouvu na dodávku munice pro zákazníky ze zemí střední a východní Evropy, Afriky a Asie. Probíhají i obchodní jednání s novými zákazníky ze západní Evropy,“ říká mluvčí MSM Martin Dana Fúziková.

Jak Fúziková uvádí, do konce roku chce firma nabrat desítky nových zaměstnanců. Kromě dělnických pozic prý firma plánuje investovat i do nového vývoje. Cílem má být zdokonalování technických proporcí munice vyráběné v Dubnici.

Kooperace s CZUB

Zajímavostí je, že firma ZVS Impex okrajově vyrábí a provádí servis také pro českou Tatru. Automotive patří popři výrobě a likvidaci munice k hlavním oblastem činnosti MSM Martin. „V tomto roce jsme nastartovali spolupráci s novým zákazníkem pro oblast povrchových úprav kovů, kde předpokládáme významný nárůst projektů i objemů. Zavedli jsme druhou i třetí změnu na některých provozech a naše tržby v rámci tohoto segmentu vzrostly oproti stejnému období v loňském roce o 30 procent,“ uvádí Dana Fúziková.

Společnost MSM Martin má kromě jiného v pronájmu i „vojenské opravárenské podniky“ v Novákách a Trenčíně. Společně s Českou zbrojovkou Uherský brod založila i továrnu na výrobu střelných zbraní.


Čtěte také:

Excalibur Army uzavře partnerství s izraelskou zbrojní firmou Rafael

S pandury chce Excalibur uspět v cizině, využije i závod na Slovensku

Zbrojař Strnad dodá Nigérii tanky pro boj s Boko Haram

Tomáš Lemešani Autor: Tomáš Lemešani externí spolupracovník deníku E15

Komentáře

Čtěte také

EU prodloužila protiruské sankce, nejméně do ledna 2017

EU prodloužila protiruské sankce, nejméně do ledna 2017 aktualizováno

Evropská unie prodloužila hospodářské sankce vůči Rusku do konce ledna 2017. Hospodářská opatření, omezující především ruský přístup na finanční trhy a zakazující export určitých… více

Komerční prezentace
Mobilní web