Strnadův Czechoslovak Group vydal dluhopisy. Převyšují jednu miliardu | E15.cz

Strnadův Czechoslovak Group vydal dluhopisy. Převyšují jednu miliardu

ČTK

Průmyslový holding Czechoslovak Group (CSG) podnikatele Jaroslava Strnada vydal dluhopisy v objemu mírně převyšujícím miliardu korun. Splatností je v prosinci 2021. Informoval o tom mluvčí společnosti Andrej Čírtek.

Záměr vydat dluhopisovou emisi firma oznámila 5. prosince. Termín objednávek byl uzavřen 9. prosince, kdy manažeři nasbírali objednávky v hodnotě téměř 1,7 miliardy Kč. "Emise byla alokována především institucionálním investorům z řad správců aktiv, bank, penzijních fondů a rovněž také klientům privátního bankovnictví," uvedla firma.

"Cílem emise je zejména posílit kapitál skupiny pro další investice do průmyslových kapacit," uvedl dříve Čírtek.

Advokát Havel buduje mediální skupinu. Oživil časopis Architekt

Czechoslovak Group je holding zastřešující průmyslové podniky zejména v Česku a na Slovensku. Holding buď přímo, nebo prostřednictvím svého stoprocentního majitele Jaroslava Strnada drží většinové podíly v automobilce Tatra Trucks, výrobci hodinek Prim společnosti Elton hodinářská, podniku na vývoj a výrobu speciálních vozidel Excalibur Army nebo producentovi brzdových systémů pro kolejová vozidla DAKO-CZ.

Tržby skupiny za loňský rok činily 4,7 miliardy korun. Údaj však nezahrnuje podniky, které ovládá stejný majitel, ale v roce 2015 ještě nebyly součástí konsolidovaného holdingového celku, uvedl Čírtek. Celkový součet tržeb společností konsolidačního celku CSG a společností kontrolovaných stejným majitelem dosáhl 13,6 miliardy korun.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!