Světlíkův klíčový byznys, Vítkovice Cylinders, byl rekordně úspěšný

Společnost Vítkovice Cylinders ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) podle předběžných výsledků loni zvýšila meziročně tržby o zhruba osm procent na téměř 2,5 miliardy korun. Provozní zisk EBITDA firmě stoupl o 35 procent na téměř 250 milionů korun. Jde o nejlepší výsledek v historii firmy. Sesterská polská lahvárenská firma Vítkovice Milmet zvýšila zisk o polovinu.

 Jan Světlík
21.1.2016 8:59   |  

„Vítkovicím Milmet dosáhly tržby zhruba 1,2 miliardy, meziročně o 100 milionů korun více. Ziisk narostl o 50 procent na 150 milionů korun,“ uvedl Jerzy Kościelniak, generální ředitel společnosti Vítkovice Cylinders.

Obě společnosti tvoří jádro takzvané lahvárenské části skupiny VMG. Ve vývoji vítkovické skupiny je tato část s 950 lidmi klíčová, protože právě ona vytvořila základ, ke kterému od roku 2003 postupně přibyly privatizované strojírenské Vítkovice, Hutní montáže a silná IT část, fúzovaná do dnešní společnosti Vítkovice IT Solutions.

Vítkovice Cylinders jsou jedním z největších světových výrobců bezešvých ocelových lahví. Jsou také významným producentem tlakových nádrží či vysokotlakých akumulátorů. Celá skupina Vítkovice Machinery Group má víc než 8000 zaměstnanců. Tvoří ji firmy s ročním obratem přes 25 miliard korun. V roce 2014 měla skupina konsolidovaný zisk 479 milionů korun.


Čtěte také:

Vítkovice podepsaly kolektivní smlouvu, každý rok zvýší mzdy o inflaci

Skupina Vítkovice zvýšila zisk o 62 procent, tržby přitom nerostly


Autor: try

Komentáře

Čtěte také

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Banky vnucují klientům půjčky, stropy pro předschválené úvěry rostou

Čím dál větší částky peněz dostávají klienti českých bank až pod nos. Mantrou je zvyšující se strop předschválených půjček, tedy sumy, na kterou zájemce dosáhne bez dalších debat… více

Mobilní web