Tesla splnila plán, výroba loni překonala 50 tisíc vozů

Americký výrobce elektrických vozů Tesla Motors loni dodal na trhy 50 580 vozů. O rok dříve automobilka prodala 31 655 vozů. Tesla tak splnila svůj plán, který počítal s prodejem více než 50 tisíc vozů. Uvedla to agentura Bloomberg.

 Tesla Model S v továrně v kalifornském Fremontu
3.1.2016 19:42   |  

Automobilka oznámila, že ve čtvrtém čtvrtletí dodala na trh 17 400 vozů. To bylo na dolním konci jejího očekávaní, meziročně však prodej stoupl o 77 procent.

Tesla vyrábí dva modely. Je to sedan Model S a sportovně užitkový vůz Model X, který se začal prodávat loni v září. Automobilka dodala, že doposud prodala 208 vozů Model X. Nový vůz je třetím vozidlem 12 let staré automobilky. Před Modelem S vyráběla Tesla ještě sportovní Roadster, jehož výrobu ale v roce 2012 ukončila.

Tesla v minulosti masivně investovala a byla v posledních letech ztrátová. Investoři ale doufají, že Model X jí pomůže k zisku.

Koncem loňského roku automobilka potvrdila, že letos v březnu hodlá představit nový automobil Model 3, který má být výrazně levnější než současné modely. Firma nicméně upozornila, že může trvat zhruba dva roky, než se tento vůz začne sériově vyrábět.


Čtěte také:

Tesla musí nabrat více než 1600 lidí, aby byla v zisku

Nákladný „zabiják Tesly“: na elektromobil Porsche přispějí i zaměstnanci

Tesla jedná o stavbě továrny v Německu, usiluje o státní pomoc

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Kapsch prodloužil smlouvu s ministerstvem o mýtném za více než pět miliard

Ministerstvo dopravy v neděli uzavřelo dodatek ke smlouvě se společností Kapsch o pokračování správy mýtného systému na maximálně tři roky za 5,27 miliardy korun. Součástí ceny je… více

Mobilní web