Tesla vylepšila elektromobil, za novou verzi dají zájemci dva miliony korun | E15.cz

Tesla vylepšila elektromobil, za novou verzi dají zájemci dva miliony korun

Tesla vylepšila elektromobil, za novou verzi dají zájemci dva miliony korun
Tesla Model S
• 
ZDROJ: CC BY-NC-SA 2.0: Mike Lau via Flickr

ČTK

Americký výrobce elektromobilů Tesla Motors začal přijímat objednávky na novou základní verzi svého vozu Model S. Ta je sice o pět tisíc dolarů (zhruba 127 tisíc korun) dražší než dosavadní verze, nabízí však vyšší výkon motoru, delší dojezdovou vzdálenost a pohon na všechna čtyři kola, píše agentura Reuters.

Tesla hodlá začít novou verzi s názvem Model S 70D dodávat zákazníkům koncem května. Vůz ujede na jedno nabití baterie 240 mil (386 kilometrů), zatímco jeho předchůdce Model S 60 dokáže urazit pouze 208 mil.

Cena vozu Model S 70D začíná na 76 070 dolarech (zhruba 1,9 milionu Kč). Model S 60 bylo možné pořídit již od 71 070 dolarů, Tesla na něj ale ode dneška přestává přijímat objednávky.

Tesla S 70D

Model S je v současnosti jediným elektromobilem nabízeným společností Tesla. Letos na podzim však firma plánuje začít prodávat dlouho odkládaný sportovně užitkový vůz Model X. Do roku 2017 pak chce automobilka přijít na trh s levnějším vozem pro široký trh Model 3.

Společnost začátkem dubna oznámila, že v letošním prvním čtvrtletí zvýšila prodej meziročně o 55 procent na rekordních 10 030 vozů. V celém letošním roce počítá s nárůstem prodeje na 55 tisíc vozů z loňských 31 655 vozů.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!