Tesla vylepšila elektromobil, za novou verzi dají zájemci dva miliony korun | E15.cz

Tesla vylepšila elektromobil, za novou verzi dají zájemci dva miliony korun

Tesla vylepšila elektromobil, za novou verzi dají zájemci dva miliony korun
8. dubna 2015 • 17:32
Americký výrobce elektromobilů Tesla Motors začal přijímat objednávky na novou základní verzi svého vozu Model S. Ta je sice o pět tisíc dolarů (zhruba 127 tisíc korun) dražší než dosavadní verze, nabízí však vyšší výkon motoru, delší dojezdovou vzdálenost a pohon na všechna čtyři kola, píše agentura Reuters.

Tesla hodlá začít novou verzi s názvem Model S 70D dodávat zákazníkům koncem května. Vůz ujede na jedno nabití baterie 240 mil (386 kilometrů), zatímco jeho předchůdce Model S 60 dokáže urazit pouze 208 mil.

Cena vozu Model S 70D začíná na 76 070 dolarech (zhruba 1,9 milionu Kč). Model S 60 bylo možné pořídit již od 71 070 dolarů, Tesla na něj ale ode dneška přestává přijímat objednávky.

Tesla S 70D

Model S je v současnosti jediným elektromobilem nabízeným společností Tesla. Letos na podzim však firma plánuje začít prodávat dlouho odkládaný sportovně užitkový vůz Model X. Do roku 2017 pak chce automobilka přijít na trh s levnějším vozem pro široký trh Model 3.

Společnost začátkem dubna oznámila, že v letošním prvním čtvrtletí zvýšila prodej meziročně o 55 procent na rekordních 10 030 vozů. V celém letošním roce počítá s nárůstem prodeje na 55 tisíc vozů z loňských 31 655 vozů.

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • V digitálním věku skladují firmy většinu dokumentů stále na papíře. A dělá jim to potíže
  • Pro oznamovatele korupce nejsou potřeba nová pravidla, tvrdí podnikatelé
  • Startup Investiční aukce otevřel faktoring i malým a středním firmám
  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením