Tesla zastavila výrobu. Modernizuje továrnu kvůli Modelu X

Video Výroba elektromobilu Tesla Model S v kalifornském Fremontu se na dva týdny zastavuje. Automobilka se rozhodla výrazně investovat do modernizace továrny, aby zde mohla začít s výrobou chystaného Modelu X.

 Tesla Model X Dalších 12 fotografií v galerii
24.7.2014 10:51   |  

Tesla investici označuje za jednu z největších ve své historii. Celkem by dvoutýdenní modernizace měla vyjít na 100 milionů dolarů. Ve výrobě by se nově měly objevit upravené montážní linky a celkem 25 nových robotů.

Automobilka počítá, že upgrade povede ke zvýšení produkce až na 1000 aut týdně, což kalifornskému výrobci umožní na začátku roku 2015 zahájit výrobu dlouho avizovaného SUV s názvem Model X.

Tesla Motors, v současné době největší automobilový zaměstanavatel v Kalifornii, věří, že modernizace továrny oseká náklady na výrobu li-on baterií až o třicet procent. To by se mohlo pozitivně odrazit na příznivějších cenách Modelu S a Modelu X a především pak plánovaného levného automobilu pro masy, který dostal označení Model III.

Tesla v blízké budoucnosti plánuje dále snížit cenu baterií také chystanou obří továrnou na jejich výrobu.


Čtěte také:

Tesla roste. Stala se největším zaměstnavatelem v Kalifornii

Odtajněné patenty Tesly konkurenci nezajímají

Konec v Tesla Motors? Elon Musk naznačil odchod

Dluhopisy Tesla Motors jsou toxické, upozornila Standard & Poor's

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Automobilka PSA dosáhla rekordního zisku, vydělala 33 miliard za půl roku

Francouzská automobilka PSA Group, která zahrnuje značky Peugeot a Citroën, v prvním pololetí více než zdvojnásobila čistý zisk na rekordních 1,21 miliardy eur (téměř 33 miliard… více

Mobilní web