Tesla zastavila výrobu. Modernizuje továrnu kvůli Modelu X

Video Výroba elektromobilu Tesla Model S v kalifornském Fremontu se na dva týdny zastavuje. Automobilka se rozhodla výrazně investovat do modernizace továrny, aby zde mohla začít s výrobou chystaného Modelu X.

 Tesla Model X Dalších 12 fotografií v galerii
24.7.2014 10:51   |  

Tesla investici označuje za jednu z největších ve své historii. Celkem by dvoutýdenní modernizace měla vyjít na 100 milionů dolarů. Ve výrobě by se nově měly objevit upravené montážní linky a celkem 25 nových robotů.

Automobilka počítá, že upgrade povede ke zvýšení produkce až na 1000 aut týdně, což kalifornskému výrobci umožní na začátku roku 2015 zahájit výrobu dlouho avizovaného SUV s názvem Model X.

Tesla Motors, v současné době největší automobilový zaměstanavatel v Kalifornii, věří, že modernizace továrny oseká náklady na výrobu li-on baterií až o třicet procent. To by se mohlo pozitivně odrazit na příznivějších cenách Modelu S a Modelu X a především pak plánovaného levného automobilu pro masy, který dostal označení Model III.

Tesla v blízké budoucnosti plánuje dále snížit cenu baterií také chystanou obří továrnou na jejich výrobu.


Čtěte také:

Tesla roste. Stala se největším zaměstnavatelem v Kalifornii

Odtajněné patenty Tesly konkurenci nezajímají

Konec v Tesla Motors? Elon Musk naznačil odchod

Dluhopisy Tesla Motors jsou toxické, upozornila Standard & Poor's

Autor: pav

Komentáře

Čtěte také

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát

Merkelová gratulovala Česku k nízké nezaměstnanosti, jde prý o úspěšný stát Fotogalerie

Německá kancléřka Angela Merkelová přiletěla do Prahy a setkala se s premiérem Bohuslavem Sobotkou (ČSSD). S ním se shodla, že Česko i Německo mají velmi dobré vzájemné vztahy,… více

Mobilní web