Textilka Grund plánuje expanzi do USA, postaví tam závod | E15.cz

Textilka Grund plánuje expanzi do USA, postaví tam závod

Textilka Grund plánuje expanzi do USA, postaví tam závod
ilustrační foto
• 

ČTK

Textilní rodinná firma Grund z Mladých Buků na Trutnovsku plánuje v USA výrobní závod na koupelnové předložky. Investice by měla činit okolo 30 milionů korun a výroba by mohla začít do tří let. 

V současnosti textilní firm Grund hledá v jižanských zemích USA prázdné textilní továrny, aby mohla do této země expandovat. Uvedly to dnešní Hospodářské noviny. Loni firma Grund zvýšila tržby o 18 procent na dosud nejvyšších 263 milionů korun, letos plánuje dosažení 300 milionů korun. Export tvoří 90 procent, hlavním odbytištěm je Německo.

Americký trh s koupelnovými doplňky má roční objem kolem miliardy dolarů a firma Grund by z něj do pěti let chtěla díky americkému závodu získat jedno procento.

Textilce Pegas klesly tržby, plánuje ale novou výrobní linku

V USA firma chce vyrábět předložky z certifikované organické bavlny, na jejíž pěstování a zpracování se nepoužívají pesticidy. "Pomůžeme i sami sobě, protože doprava do Ameriky i se clem nás vyjde na dvacet procent ceny výrobku a například mzdy v Jižní Karolíně nejsou o moc vyšší než u nás," uvedl majitel a generální ředitel firmy Jiří Grund.

Firma Grund s USA obchoduje tři roky. Produkci prodává například v obchodech řetězce Bed Bath & Beyond, který má v USA a Kanadě okolo 1500 prodejen.

Adidas měl loni rekordní zisk i tržby, vydělal přes miliardu eur

Před měsícem výrobky značky Grund zařadil do svého sortimentu i J. C. Penney, jenž má po USA okolo 1000 obchodů. Nejvíc firmě rostou prodeje přes internetový portál Amazon. Celkem firma vyváží do 40 zemí světa, v Německu končí přes polovinu zboží.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!