Toyota svolává 1,7 milionu vozů kvůli závadám na brzdách | E15.cz

Toyota svolává 1,7 milionu vozů kvůli závadám na brzdách

Toyota svolává 1,7 milionu vozů kvůli závadám na brzdách
Toyota Auris (ilustrační foto)
• 
ZDROJ: CC BY-ND 2.0: Toyota Motor Europe via Flickr
15. října 2014 • 10:56
Japonská automobilka Toyota Motor Corporation svolá ke kontrole po celém světě zhruba 1,7 milionu vozů. Důvodem jsou tři možné závady, které se týkají mimo jiné brzdového systému. V Evropě se svolávací akce týká 36 tisíc vozů značky Lexus vyrobených od ledna 2005 do září 2010. Toyota nemá zprávy o tom, že by závady způsobily nějaké nehody nebo zranění.

Mezi kontrolovanými vozy jsou modely Crown Majesta, Crown, Noah, Voxy, Corolla Rumion a Auris a více než desítka luxusních modelů Lexus. Zhruba 1,05 milionu vozidel Toyota svolá na domácím trhu v Japonsku a přibližně 615 tisíc v zahraničí.

U zhruba poloviny všech svolávaných vozů by technici měli vyměnit součástku v hlavním brzdovém válci, což má zabránit úniku brzdné kapaliny. Další problémy se týkají palivového vedení.

Toyota v dubnu svolávala 6,4 milionu aut

Toyota letos v dubnu svolala po celém světě 6,4 milionu vozů, což byla pro ni druhá vůbec největší taková akce. O dva měsíce později ohlásila svolání skoro 2,3 milionu vozidel kvůli možným potížím u airbagů, které zasáhly i konkurenci.

Toyota loni uhájila postavení největšího světového prodejce automobilů. Prodej zvýšila o dvě procenta na 9,98 milionu vozů, a druhý rok v řadě tak v prodeji překonala konkurenční výrobce General Motors a Volkswagen.

Autor: ČTK
 
>
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!