TVR se vrací, automobilka po letech plánuje obnovit výrobu

Britský výrobce luxusních sportovních vozů TVR plánuje po více než deseti letech návrat na trh s novým, vysoce výkonným silničním autem. Firma hodlá otevřít novou továrnu ve Walesu, v bývalém centru výroby oceli. Píše to list Financial Times s odvoláním na informace firmy.

Nevyužité karoserie TVR po krachu výroby v Blackpoolu
22.3.2016 10:05   |  

Rozhodnutí TVR přichází měsíc poté, co Aston Martin oznámil, že postaví továrnu ve Walesu. Velšská vláda se snaží podpořit výrobu automobilů v regionu kvůli vysoké nezaměstnanosti a nabídla oběma firmám štědré pobídky, aby své závody umístily právě zde.

TVR začne vyrábět nový model, dvousedadlový kabriolet s motorem V8, v příštím roce, cena má činit zhruba 70 tisíc liber (2,4 milionu korun). V závodě má vzniknout 150 pracovních míst. Do roku 2022 plánuje TVR vyrábět 2000 vozů ročně, tedy stejně jako v době své největší slávy.

Firma TVR byla založena v roce 1947. Největší úspěch zažila v 90. letech, kdy vyráběla modely jako Griffith, Chimaera a Cerbera. V roce 2004 koupil automobilku ruský milionář Nikolaj Smolenskij. Po dvou letech však prodej vozů prudce klesl a továrna byla zavřena. V roce 2013 koupil značku podnikatel v oblasti videoher Les Edgar a konsorcium soukromých investorů.


Čtěte také:

BMW varuje zaměstnance Rolls-Royce: Brexit by přinesl problémy

Luxusní auta na Balkáně? Aston Martin přemýšlí o továrně v Makedonii

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web