Ukrajina trestá Gazprom miliardovou pokutou, měl zneužít svého postavení

aktualizováno Ukrajinský antimonopolní úřad se rozhodl uložit ruskému plynárenskému podniku Gazprom pokutu 85 miliard hřiven (99,5 miliardy korun) za zneužití jeho monopolního postavení na ukrajinském trhu s tranzitem zemního plynu.

 Gazprom
22.1.2016 11:18   |  

„Bylo přijato rozhodnutí v souvislosti se zneužitím monopolu na přepravním trhu…ze strany Gazpromu coby monopolního kupce. Pokuta činí 85 miliard hřiven,“ uvedl na facebooku podle Reuters šéf úřadu Jurij Terenťjev. K údajnému zneužití monopolu se regulátor blíže nevyjádřil.

Kyjev a Moskva se soudí kvůli dohodě o tranzitu plynu, případ posuzuje soud ve Stockholmu. Rusko již koncem listopadu přerušilo dodávky plynu na Ukrajinu, dokud Kyjev za další dodávky suroviny nezaplatí předem.

Gazprom tento týden v úterý oznámil, že Ukrajina dluží za odběr ruského plynu za třetí čtvrtletí 2,55 miliardy dolarů (63,4 miliardy korun). Kyjev má deset dnů na to, aby dluh uhradil, uvedl tehdy podnik.


Čtěte také:

Evropa odebrala více plynu z Ruska, navzdory plánům snižovat závislost

Rusko-čínský tandem drtí krize, společné projekty se odkládají

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecké tanky přejely syrskou hranici, chtějí dostat Kurdy za Eufrat

Turecko dnes ráno zahájilo za podpory letectva mezinárodní koalice ofenzivu proti radikálům z takzvaného Islámského státu (IS) u severosyrského města Džarabulus. Podle… více

Mobilní web