Unilever se vrací na Kubu, postaví tam továrnu za 35 milionů dolarů

Na Kubu se po několika letech sporů o vlastnictví tamního společného podniku vrací globální výrobce spotřebního zboží Unilever. Britsko-nizozemská společnost v pondělí podepsala dohodu o výstavbě továrny na mýdla, zubní pasty a další produkty ve zvláštní rozvojové zóně v přístavu Mariel západně od Havany.

Unilever
12.1.2016 8:48   |  

Unilever má do výstavby nového závodu investovat 35 milionů dolarů (asi 870 milionů korun). Továrna se má otevřít do roku 2018 a má vyrábět šampony Sedal, deodoranty Rexona, prací prášky Omo, mýdla Lux a zubní pasty Close-Up, sdělila firma podle agentury Reuters.

Unilever opustil Kubu v roce 2012 kvůli sporu o vlastnictví většinového podílu ve společném podniku na ostrově. Nyní se společnost dohodla, že bude mít v podniku 60 procent a zbylých 40 procent bude vlastnit kubánský státní podnik Intersuchel.

V minulých letech kubánští komunisté požadovali, aby stát držel ve společných podnicích se zahraničními firmami většinové podíly. Od té doby se ale Havana více otevřela investicím a před dvěma roky otevřela zónu Mariel.

Dohodu Unilever podepsal za přítomnosti nizozemské ministryně zahraničního obchodu Lilianne Ploumenové, kterou na ostrov doprovodila delegace zhruba 60 podnikatelů. Unilever založil společný podnik na Kubě jako jedna z prvních západních firem už v 90. letech.


Čtěte také:

Tržby Unileveru klesly, přesto vydělal více

Ľubomír Bratko: Ukončení výroby v Nelahozevsi se Unileveru vyplatilo

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italové dopadli druhého nejhledanějšího člena mafie

Italská policie dnes zatkla druhého nejhledanějšího člena mafie Ernesta Fazzalariho, který se 20 let skrýval. Nyní šestačtyřicetiletý Fazzalari byl významným členem kalábrijské… více

Komerční prezentace
Mobilní web