Unipetrol dodá Českým drahám naftu za téměř sedm miliard

Společnost Unipetrol RPA dodá Českým drahám motorovou naftu za 6,7 miliardy korun. Dopravce očekává, že za tříleté období odebere 234 milionů litrů paliva pro dieselové lokomotivy. Cena kontraktu není stanovena definitivně, protože bude záviset na skutečně odebraném množství paliva.

 Motorová lokomotiva řady 749 známá ponejvíce pod přezdívkou Bardotka
16.7.2014 10:27   |  

Podle mluvčího Českých drah Petra Šťáhlavského bude odebrané množství patrně o něco nižší. Uváděná hodnota je stanovena jako maximální množství a obsahuje i rezervu.

Unipetrol drahám dodával motorovou naftu i v minulém období, a to od roku 2011. Tehdy to bylo 270 milionů litrů za zhruba sedm miliard korun. Současný kontrakt platí od letošního července do konce června 2017.

Zatímco elektrickou energii nakupují České dráhy pro všechny ostatní dopravce na tuzemské železnici, palivo si zajišťuje každá společnost samostatně. V současnosti České dráhy poptávají na následující dva roky elektrickou energii za téměř 3,4 miliardy korun.


Čtěte více:

Unipetrol vypálil rybník MOL, ovládne Českou rafinérskou

Unipetrol nevyplatí dividendu. J&T zůstane bez místa v dozorčí radě

Unipetrol se vymanil ze ztrát. Nahoru ho vytáhl maloobchod a slabá koruna

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Yahoo si kvůli hackerkém útoku vykoledovalo žalobu za nedbalost

Americká internetová společnost Yahoo čelí žalobě v důsledku útoku hackerů, při kterém jí byly ukradeny údaje týkající se minimálně 500 milionů uživatelských účtů. Žalobu podal… více

Mobilní web