Unipetrol je stále ve ztrátě, začal ji ale umazávat

Petrochemická skupina Unipetrol se za letošní tři čtvrtletí propadla do ztráty 317,6 milionu korun, loni ve stejném období hospodařila s čistým ziskem 334,8 milionu korun. Tržby vzrostly na 81 miliard korun ze 73,1 miliardy korun o rok dříve, vyplývá z neauditovaných konsolidovaných výsledků.

Petrochemický holding Unipetrol
25.10.2012 9:36   |  

Za samotné třetí čtvrtletí se Unipetrol meziročně naopak přehoupl do čistého zisku 645 milionů korun po ztrátě 128 milionů korun v předchozím roce. Ještě v pololetí byl koncern ve ztrátě 959 milionů korun, ve třetím čtvrtletí tedy její větší část dokázal umazat.

Tržby ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostly o 18 procent na 28,4 miliardy korun, a to díky výrazně silnějšímu dolaru vůči koruně a také vyšším prodejním objemům v rámci petrochemického segmentu.

Provozní zisk (EBIT) ve 3. čtvrtletí činil 942 milionů korun, mimo jiné díky ziskům z přecenění zásob ve výši 455 milionů korun. Čtvrtletní provozní zisk byl rovněž pozitivně ovlivněn jednorázovým dopadem 131 milionů korun, který zahrnuje rozpuštění opravné položky vytvořené v souvislosti s pokutou od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže společnosti Benzina a operace s CO2 povolenkami, uvedla firma. Příznivě ve 3. čtvrtletí působily rostoucí ceny ropy a vyšší ceny rafinérských a petrochemických produktů.


Čtěte také:

Unipetrol omezí provoz, chybí ropa z IKL

Unipetrol se v pololetí propadl do téměř miliardové ztráty


Unipetrol se zaměřuje na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a petrochemickou výrobu. V roce 2005 se společnost stala součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina patří v Česku k nejvýznamnějším společnostem z hlediska obratu. Petrochemická skupina Unipetrol se za letošní tři čtvrtletí propadla do ztráty 317,6 milionu korun, loni ve stejném období hospodařila s čistým ziskem 334,8 milionu korun. Tržby vzrostly na 81 miliard korun ze 73,1 miliardy korun o rok dříve. Neauditované konsolidované výsledky dnes společnost zveřejnila na svých internetových stránkách.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web