Unipetrol je stále ve ztrátě, začal ji ale umazávat

Petrochemická skupina Unipetrol se za letošní tři čtvrtletí propadla do ztráty 317,6 milionu korun, loni ve stejném období hospodařila s čistým ziskem 334,8 milionu korun. Tržby vzrostly na 81 miliard korun ze 73,1 miliardy korun o rok dříve, vyplývá z neauditovaných konsolidovaných výsledků.

Petrochemický holding Unipetrol
25.10.2012 9:36   |  

Za samotné třetí čtvrtletí se Unipetrol meziročně naopak přehoupl do čistého zisku 645 milionů korun po ztrátě 128 milionů korun v předchozím roce. Ještě v pololetí byl koncern ve ztrátě 959 milionů korun, ve třetím čtvrtletí tedy její větší část dokázal umazat.

Tržby ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostly o 18 procent na 28,4 miliardy korun, a to díky výrazně silnějšímu dolaru vůči koruně a také vyšším prodejním objemům v rámci petrochemického segmentu.

Provozní zisk (EBIT) ve 3. čtvrtletí činil 942 milionů korun, mimo jiné díky ziskům z přecenění zásob ve výši 455 milionů korun. Čtvrtletní provozní zisk byl rovněž pozitivně ovlivněn jednorázovým dopadem 131 milionů korun, který zahrnuje rozpuštění opravné položky vytvořené v souvislosti s pokutou od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže společnosti Benzina a operace s CO2 povolenkami, uvedla firma. Příznivě ve 3. čtvrtletí působily rostoucí ceny ropy a vyšší ceny rafinérských a petrochemických produktů.


Čtěte také:

Unipetrol omezí provoz, chybí ropa z IKL

Unipetrol se v pololetí propadl do téměř miliardové ztráty


Unipetrol se zaměřuje na zpracování ropy, distribuci pohonných hmot a petrochemickou výrobu. V roce 2005 se společnost stala součástí skupiny PKN Orlen, která je největším zpracovatelem ropy ve střední Evropě. Skupina patří v Česku k nejvýznamnějším společnostem z hlediska obratu. Petrochemická skupina Unipetrol se za letošní tři čtvrtletí propadla do ztráty 317,6 milionu korun, loni ve stejném období hospodařila s čistým ziskem 334,8 milionu korun. Tržby vzrostly na 81 miliard korun ze 73,1 miliardy korun o rok dříve. Neauditované konsolidované výsledky dnes společnost zveřejnila na svých internetových stránkách.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web