Skoda Industry může převzít Škodu Transportation

28.2.2011 9:29   |  

Antimonopolní úřad schválil další fúzi související se změnou majitele výrobce dopravních strojů Škoda Transportation. Firmu může převzít kyperská společnost Skoda Industry (Cyprus) Ltd. ČTK to řekl předseda ÚOHS Petr Rafaj. Úřad kyperské firmě nedávno povolil převzetí Škody Investment (dříve Škoda Holding).

Aktuální fúzi ÚOHS povolil ve zjednodušeném řízení. Spolu se Škodou Transportation získá kyperská firma kontrolu i nad pražskou VÚKV, a.s., která se zabývá vývojem a zkušebním provozem kolejových vozidel. „Obě nabývané společnosti doposud kontrolovala Škoda holding. Rozhodnutí již je pravomocné,“ dodal Rafaj.

Podle dřívějšího vyjádření mediálního zástupce plzeňských strojíren Miroslava Nováka je Skoda Industry nástrojem k realizaci loni oznámeného prodeje Škody Transportation Plzeň čtyřem fyzickým osobám - Marku Čmejlovi, Michalu Koreckém, Tomáši Krskovi a Jiřímu Divišovi. Právě dokončené správní řízení je podle dřívějšího Novákova vyjádření dalším „modifikovaným krokem k realizaci transakce“.

Po dokončení prodeje bude Škoda Transportation patřit zmíněným čtyřem osobám a Škoda Investment zůstane podle Nováka nadále ve vlastnictví Appian Group. Tuto švýcarskou investiční skupinu vlastní neznámé fyzické a právnické osoby.

Transportation je po prodeji Škody Power jihokorejskému Doosanu poslední škodováckou divizí bývalé Škody Holding. Škodovka už se tak nyní zabývá „pouze“ výrobou tramvají, elektrických lokomotiv, vozů metra, příměstských vlaků a trolejbusů.

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Mluvčí a poradce vůdce Islámského státu je po smrti

Mluvčí a poradce vůdce Islámského státu je po smrti aktualizováno

V severosyrském městě Halab zahynul vysoce postavený velitel a mluvčí organizace Islámský stát (IS) abú Muhammad Adnání. Informovala o tom dnes americká monitorovací služba SITE s… více

Mobilní web