V Unii se kupovalo více užitkových vozů, prodej stoupl o 12 procent

Prodej nových užitkových vozů v Evropské unii v uplynulém roce stoupl o 12,4 procenta, a zaznamenal tak třetí celoroční nárůst za sebou. Z velkých trhů rostla poptávka po těchto vozidlech nejvíce ve Španělsku a v Británii. V České republice se počet registrací nových lehkých, středních a těžkých užitkových vozů a autobusů zvýšil o 25,5 procenta na 29 213 vozů.

Ilustrační foto
26.1.2016 13:51   |  

Vyplývá to z dnešních údajů Evropského sdružení výrobců automobilů (ACEA). Celkově bylo v zemích osmadvacítky loni zaregistrováno 2,079 milionu těchto vozidel. Z velkých unijních trhů se poptávka po těchto vozech zvýšila nejvíce ve Španělsku, a to o 36,4 procenta, dále v Británii (o 16,7 procenta) a v Itálii (o 13,2 procenta).

Při pohledu na jednotlivé kategorie byl v Evropské unii loni největší zájem o užitkové vozy nad 16 tun hmotnosti. Registrováno jich bylo o 19,4 procenta více než před rokem. Kromě velkých trhů rostla poptávka především v Nizozemsku a v Polsku.

Prodej dodávek do 3,5 tuny se loni v EU zvýšil o 11,6 procenta. Počet nově registrovaných nákladních vozů nad 3,5 tuny stoupl o téměř 24 procent. Počet nově registrovaných autobusů nad 3,5 tuny stoupl o skoro 18 procent. V této kategorii zaznamenalo výrazný nárůst Rumunsko, kde prodej stoupl o více než 101 procent.


Čtěte také:

Jaroslav Matějka: Autošvindl pokračuje

Češi s CNG auty loni projezdili téměř o polovinu více plynu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Porošenko se při cestě na Donbas dostal do přestřelky

Ukrajinský prezident Petro Porošenko se během inspekce po armádních postech v Donbasu dostal pod palbu separatistů. V Potvrdil to mluvčí protipovstalecké operace Andrij Lysenko. K… více

Komerční prezentace
Mobilní web