Varroc Lighting letos přijme ve Slezsku sto techniků do vývoje | E15.cz

Varroc Lighting letos přijme ve Slezsku sto techniků do vývoje

Varroc Lighting letos přijme ve Slezsku sto techniků do vývoje
Ilustrační foto
• 
ZDROJ: Mercedes-Benz

ČTK

Výrobce automobilových světel Varroc Lighting Systems přijme v následujících měsících ve Slezsku přes 100 inženýrů do vývoje. Stejný počet bude hledat i v příštím roce. Mezi lety 2015 až 2019 firma investuje do závodů v Šenově u Nového Jičína a Rychvaldu na Karvinsku 1,28 miliardy korun, řekl viceprezident skupiny Varroc Todd Morgan.

Společnost v Česku nyní zaměstnává 380 inženýrů a techniků, kteří pracují na vývoji produktů. Nové specialisty bude nabírat v Novém Jičíně, Rychvaldu i do ostravské kanceláře. Bude hledat vysokoškoláky zaměřené na elektroniku, optiku, konstrukce, plasty a programový management.

Varroc vyrábí světla například pro Škodu Fabii nebo Ford Fiesta, ale také pro značky Tesla, PSA, GM, Land Rover, Volkswagen, Bentley a Jaguar. „Objem zakázek, které se nám daří získávat, v posledních letech výrazně roste. Abychom uspokojili poptávku všech našich odběratelů, investujeme do modernizace a rozšiřování stávajících technologií a tento krok logicky vyžaduje i personální posílení,“ uvedl Morgan.

Varroc Lighting Systems v posledním fiskálním roce vyrobil přes 12 milionů předních světlometů, zadních svítilen a související osvětlovací techniky. Závody v Šenově u Nového Jičína a Rychvaldu byly součástí divize, kterou firmě Varroc v roce 2012 prodal americký výrobce automobilových součástek Visteon.

Původní název české firmy byl Autopal, její historie sahá až do roku 1879. Vedle výroby světlometů se firma v Česku zabývá globálním vývojem nových vnějších osvětlovacích systémů a ovládací techniky. Sídlo Varroc je v americkém Plymouthu. Celkově firma v Česku zaměstnává 2300 lidí.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!