Vědecké centrum Nupharo Park sází na stejnosměrný proud

Budoucnost patří inovacím a jejich aplikaci do byznysu i všedního života. Nejen s tímto heslem vzniká ve Žďárku na severu Čech osm kilometrů od hranic s Německem technologický inkubátor Nupharo Park. Na jeho výstavbu půjde půl miliardy korun, z toho šedesát procent pokryjí eurodotace a zbylé prostředky zajistí soukromí investoři.

 Ilustrační foto
21.11.2013 8:03   |  

Inkubátor se zaměří na inovace ve výrobě, přenosu a spotřebě stejnosměrné elektrické energie. Chce pojmout sedm až deset nových projektů ročně s tím, že nejdelší doba pobytu bude tříletá.

Stavba má být dokončena v prvním pololetí 2015, nicméně první prostory budou patrně zprovozněny již příští rok na jaře. Nupharo má předjednaných jedenáct projektů z Česka a jeden ze Spojených států.

Ambice inovačního parku nicméně sahají mnohem dále – k ideji nadnárodní komunity, která by propojovala investory se zástupci průmyslu a vědy v oblasti stejnosměrného proudu. Přispět k tomu má také umístění na půli cesty mezi Prahou a Berlínem u dálnice D8.

Projekt počítá hlavně s firmami, které mají první fázi rozvoje za sebou a hledají možnosti, jak prověřit své projekty a nápady v průmyslové výrobě v malých zkušebních sériích.


Čtěte také:

Velké firmy objevily kouzlo startupů a technologických inkubátorů

Smíchovský technologický inkubátor Node5 startuje

Telefónica v Česku spustí inkubátor pro technologické firmy

Autor: Marek Schwarzmann

Komentáře

Čtěte také

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Elektromobilem přes Evropu. Evropská komise chce více nabíjecích stanic

Evropská komise chce snížit emise oxidu uhličitého, pomoci tomu má větší prodej elektromobilů. Zákazníky má přesvědčit o jejich nákupu větší počet nabíjecích stanic. více

Mobilní web