VIDEO: Jak Salten vyrobil jeřáb pro Rolls Royce | E15.cz

VIDEO: Jak Salten vyrobil jeřáb pro Rolls Royce

720p480p360p240p

Michal Nosek

Slánská strojírenská firma Salten vyrobila k letošnímu dubnu už celkem 26 kusů jeřábu typu DDC 10. Ten je určený pro námořní a pobřežní průmysl. Celá zakázka v řádech stovek milionů korun je určena pro britskou firmu Rolls Royce.

Salten navazuje na tradici závodu založeného v roce 1872, kde byla v roce 1912 mimo jiné vyrobena první lokomotiva v Čechách. Společnost zaměstnává okolo dvou stovek zaměstnanců a její plánovaný obrat pro rok 2017 je 300 milionů korun. Nyní se zaměřuje také na výrobu jeřábů.

„Jeřáb DDC 10 je vlajkovou lodí podniku. Náš výrobní rozsah je od dodávek samostatných polotovarů po výrobu kompletních výrobků dodávaných koncovým zákazníkům v plně provozuschopném stavu,“ říká jednatel společnosti Salten David Kozel.

Prohlédněte si návrh obří plovoucí věznice s papírovými celami

Společnost Salten se ve své továrně o rozloze přes sto tisíc metrů čtverečních zaměřuje na výrobu komponentů záchranných námořních systémů, strojů a zařízení pro těžbu a zpracování ropy, plynu, uhlí nebo kamene, a na výrobu speciální zvedací a manipulační techniky.

V posledních letech továrna ve Slaném pracovala zejména na projektech pro těžbu ropy a plynu. Salten je dodavatelem zařízení pro firmy Palfinger, Rolls-Royce, Shell, BP, Samsung nebo Hyundai.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!