Vítkovice získaly zakázku ze Skandinávie. Dodají tam dvě lodní hřídele

Společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) dodá dvěma skandinávským firmám lodní hřídele velkých tankerů a kontejnerových lodí celkem téměř za 50 milionů korun. Výrobu prvních hřídelí pro dánskou společnost MAN Diesel & Turbo už Vítkovice zahájily. Na obou zakázkách budou v několika etapách pracovat minimálně do léta 2017.

  majitel Vítkovic Machinery Group Jan Světlík
7.9.2016 15:20   |  

Pro MAN Diesel & Turbo vyrobí VHM pět sad hřídelového vedení. Dodávka dvou sad je plánována na konec listopadu, další tři sady dodají Vítkovice příští rok.

„Musíme zpracovat celkem 300 tun materiálu - například jedna vrtulová hřídel dlouhá devět metrů váží zhruba 25 tun. Spojovací hřídel o délce přes pět metrů pak kolem 29 tun,“ uvedl obchodní ředitel VHM Jiří Brož.


Přečtěte si: Soud povolil reorganizaci Světlíkovy firmy Vítkovice Envi


Na druhé lodní zakázce budou Vítkovice pracovat od listopadu. Pro švédskou společnost Rolls-Royce vyrobí dvě vrtulové a sedm spojovacích hřídelí, dodají je během příštího roku. „Na vrtulové hřídele budou natažena bronzová pouzdra, která zlepší jejich antikorozní ochranu,“ uvedl Brož.

Skupina Vítkovice Machinery Group zahrnuje přes 30 firem a zaměstnává 8000 lidí. V loňském roce měla celá skupina obrat zhruba 14 miliard korun a konsolidovaný zisk 479 milionů korun. Tři firmy z holdingu se letos ocitly v insolvenci.


Čtěte také:

Světlík poslal do úpadku další svoji firmu, skončila v něm Vítkovice Envi

Soud zahájil insolvenční řízení s firmou ze Světlíkova holdingu

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru

Číňané zprovoznili největší teleskop na světě. V průměru má půl kilometru Fotogalerie

Čína dnes uvedla do provozu největší teleskop na světě, který bude sloužit k výzkumu vesmíru, včetně pátrání po případných mimozemských civilizacích. Obrovské zařízení s talířovou… více

Mobilní web