Vítkovice získaly zakázku ze Skandinávie. Dodají tam dvě lodní hřídele | E15.cz

Vítkovice získaly zakázku ze Skandinávie. Dodají tam dvě lodní hřídele

Vítkovice získaly zakázku ze Skandinávie. Dodají tam dvě lodní hřídele
majitel Vítkovic Machinery Group Jan Světlík
• 
ZDROJ: Anna Vacková/E15

ČTK

Společnost Vítkovice Heavy Machinery (VHM) ze strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group (VMG) dodá dvěma skandinávským firmám lodní hřídele velkých tankerů a kontejnerových lodí celkem téměř za 50 milionů korun. Výrobu prvních hřídelí pro dánskou společnost MAN Diesel & Turbo už Vítkovice zahájily. Na obou zakázkách budou v několika etapách pracovat minimálně do léta 2017.

Pro MAN Diesel & Turbo vyrobí VHM pět sad hřídelového vedení. Dodávka dvou sad je plánována na konec listopadu, další tři sady dodají Vítkovice příští rok.

„Musíme zpracovat celkem 300 tun materiálu - například jedna vrtulová hřídel dlouhá devět metrů váží zhruba 25 tun. Spojovací hřídel o délce přes pět metrů pak kolem 29 tun,“ uvedl obchodní ředitel VHM Jiří Brož.

Soud povolil reorganizaci Světlíkovy firmy Vítkovice Envi

Na druhé lodní zakázce budou Vítkovice pracovat od listopadu. Pro švédskou společnost Rolls-Royce vyrobí dvě vrtulové a sedm spojovacích hřídelí, dodají je během příštího roku. „Na vrtulové hřídele budou natažena bronzová pouzdra, která zlepší jejich antikorozní ochranu,“ uvedl Brož.

Skupina Vítkovice Machinery Group zahrnuje přes 30 firem a zaměstnává 8000 lidí. V loňském roce měla celá skupina obrat zhruba 14 miliard korun a konsolidovaný zisk 479 milionů korun. Tři firmy z holdingu se letos ocitly v insolvenci.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!