Volkswagen dostal v Itálii pokutu za podvody s emisemi | E15.cz

Volkswagen dostal v Itálii pokutu za podvody s emisemi

Volkswagen dostal v Itálii pokutu za podvody s emisemi
8. srpna 2016 • 19:46
Italský antimonopolní úřad vyměřil německé automobilce Volkswagen pokutu pět milionů eur (135,1 milionu Kč). Zdůvodnil to dnes tím, že automobilka poskytovala klientům nesprávné informace o emisích naftových vozů. Uvedl také, že se rozhodl pro nejvyšší pokutu, jakou mohl v rámci svých pravomocí udělit.

Volkswagen loni v září přiznal, že po celém světě instaloval do zhruba 11 milionů naftových aut software umožňující manipulovat s testy emisí. Aféra se týká rovněž asi 1,2 milionu vozů českého výrobce Škoda Auto.

Volkswagen kvůli největšímu skandálu ve své historii čelí trestnímu vyšetřování v USA, Jižní Koreji a dalších zemích. Jihokorejské úřady začátkem srpna firmě vyměřily pokutu 17,8 miliardy wonů (392 milionů korun) za údajné falšování dokumentů o testech emisí a úrovně hluku.

Firma kvůli skandálu čelí řadě žalob, mimo jiné ze strany investorů a spotřebitelů. Analytik Frank Schwope ze společnosti NordLB nedávno odhadl, že skandál bude stát automobilku 25 miliard až 35 miliard eur (675 miliard až 945 miliard Kč).

Autor: ČTK
 

businessinfo.cz

  • Stát shromažďuje příliš mnoho dat, hrozí zneužití, varují poplatníci před kontrolním hlášením
  • Česká firma vyvinula unikátní metodu pomáhající rozkládat plasty, uplatnění najde v Číně
  • Na solárním boomu v Česku vyrostlo množství firem. Teď hledají příležitost v zahraničí
  • Chile: Exportéry láká trh s otevřenou náručí