Volkswagen postaví v Thajsku závod na úsporná auta, investuje miliardu eur

Německá automobilka Volkswagen plánuje investovat do výstavby nové továrny v Thajsku jednu miliardu eur (27,6 miliardy Kč). Závod koncernu, jehož součástí je i česká Škoda Auto, má vyrábět úsporná auta. Thajská vláda má stavbu továrny schválit v úterý.

 Volkswagen eko, 65. autosalon Frankfurt nad Mohanem
7.9.2014 9:37   |  

V závodě se budou vyrábět vozy s benzinovým motorem o objemu 1,4 litru. Produkce má začít do roku 2019 a roční kapacita výroby dosáhne až 300 tisíc aut, napsal německý časopis Wirtschaftswoches. Část výroby bude určená na vývoz do dalších zemí v regionu.

Mluvčí Volkswagenu se odmítl ke zprávě vyjádřit. Informovaný zdroj však agentuře Reuters řekl již v dubnu, že Volkswagen požádal o výstavbu své první továrny v Thajsku, protože zde chce využít daňových výhod, které do země již přilákaly firmy Ford a General Motors. Podle dřívějších zpráv se má závod nacházet v blízkosti bangkockého přístavu.

Šéf Volkswagenu Martin Winterkorn opakovaně uvádí, že skupina musí expandovat v jihovýchodní Asii, aby dohnala a předehnala japonskou Toyotu, která je největším automobilovým výrobcem světa. Volkswagen Group je největším výrobcem automobilů v Evropě a do roku 2018 se chce stát největším producentem vozů na světě.


Čtěte také:

Volkswagen zaútočí na Toyotu o čtyři roky dříve, než plánoval

Volkswagen chce zastavit propad. V USA investuje 900 milionů dolarů

Volkswagen investuje 22 miliard do výstavby továrny v Polsku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web