Volkswagen postaví v Thajsku závod na úsporná auta, investuje miliardu eur

Německá automobilka Volkswagen plánuje investovat do výstavby nové továrny v Thajsku jednu miliardu eur (27,6 miliardy Kč). Závod koncernu, jehož součástí je i česká Škoda Auto, má vyrábět úsporná auta. Thajská vláda má stavbu továrny schválit v úterý.

 Volkswagen eko, 65. autosalon Frankfurt nad Mohanem
7.9.2014 9:37   |  

V závodě se budou vyrábět vozy s benzinovým motorem o objemu 1,4 litru. Produkce má začít do roku 2019 a roční kapacita výroby dosáhne až 300 tisíc aut, napsal německý časopis Wirtschaftswoches. Část výroby bude určená na vývoz do dalších zemí v regionu.

Mluvčí Volkswagenu se odmítl ke zprávě vyjádřit. Informovaný zdroj však agentuře Reuters řekl již v dubnu, že Volkswagen požádal o výstavbu své první továrny v Thajsku, protože zde chce využít daňových výhod, které do země již přilákaly firmy Ford a General Motors. Podle dřívějších zpráv se má závod nacházet v blízkosti bangkockého přístavu.

Šéf Volkswagenu Martin Winterkorn opakovaně uvádí, že skupina musí expandovat v jihovýchodní Asii, aby dohnala a předehnala japonskou Toyotu, která je největším automobilovým výrobcem světa. Volkswagen Group je největším výrobcem automobilů v Evropě a do roku 2018 se chce stát největším producentem vozů na světě.


Čtěte také:

Volkswagen zaútočí na Toyotu o čtyři roky dříve, než plánoval

Volkswagen chce zastavit propad. V USA investuje 900 milionů dolarů

Volkswagen investuje 22 miliard do výstavby továrny v Polsku

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Plyn dál poteče i přes Česko a Slovensko, slibuje Gazprom

Plyn dál poteče i přes Česko a Slovensko, slibuje Gazprom

Ruský plynárenský podnik Gazprom ujistil slovenského přepravce plynu Eustream, že slovenská i česká síť pro přepravu plynu se bude dlouhodobě využívat i v případě vybudování… více

Komerční prezentace
Mobilní web