Volkswagen se prý dohodl na překlenovacím úvěru, půjčí si 20 miliard eur

Německá automobilka Volkswagen se dohodla s bankami na podmínkách plánovaného překlenovacího úvěru v objemu 20 miliard eur (zhruba 540 miliard korun). Agentuře Reuters to sdělily zdroje obeznámené se situací. Firmě by to mělo pomoci nést náklady související se skandálem kolem falšování emisních testů.

Ilustrační foto
2.12.2015 12:02   |  

Mluvčí automobilky se ke zprávě odmítl vyjádřit. Agentura Bloomberg s odvoláním na zdroje již v listopadu uvedla, že největší evropská automobilka si u bank hodlá zajistit překlenovací úvěr v takto velkém objemu. Jeden ze zdrojů tehdy uvedl, že automobilka v současnosti tyto peníze nepotřebuje a chce si pouze vytvořit finanční rezervu.

Reuters dnes s odvoláním na zdroje napsal, že Volkswagen se na podmínkách překlenovacího úvěru dohodl se 13 bankovními domy. Každý z nich prý nabídl poskytnout částku ve výši 1,5 miliardy eur či 2,5 miliardy eur.

Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) v září obvinila Volkswagen, že u vozů s naftovými motory používal software umožňující při testování skrývat vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku. Volkswagen pak přiznal, že v celém světě software instaloval do zhruba 11 milionů aut.

Začátkem listopadu pak koncern přiznal, že zhruba 800 tisíc jeho vozů vypouští více emisí oxidu uhličitého, než oficiálně udává, takže má i vyšší spotřebu. Automobilka si na počáteční opatření související se skandálem vyčlenila 6,7 miliardy eur. Další výdaje ve výši nejméně dvou miliard eur firma očekává kvůli nesrovnalostem v údajích o emisích CO2.


Čtěte také:

Volkswagen: Objasnění skandálu kolem emisí nějaký čas potrvá

Volkswagen má další potíže. Nesouhlasí emise CO2 u 800 tisíc aut

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala

Obchodní dohoda TTIP asi nebude, jednání podle Gabriela zkrachovala aktualizováno

Jednání o volném obchodu mezi Evropskou unií a Spojenými státy v podstatě zkrachovala. Televizi ZDF to řekl německý vicekancléř a ministr hospodářství Sigmar Gabriel. Plánovaná… více

Mobilní web