Volkswagen zažil rekordní pololetí. Uspěl zejména nový Golf

Automobilka Volkswagen prodala za letošní první pololetí 2,91 milionu vozů. Za novým rekordem stojí úspěch vozu Golf VII v Číně. Automobilka však varuje, že bez čínského zájmu by nebylo co slavit.

 Továrna automobilky Volkswagen ve Wolfsburgu
9.7.2013 13:03   |  

Volkswagen , největší evropská automobilka, ohlásila další rekordní pololetí. Přes pokles zájmu o vozy VW v Evropě a Brazílii, celkový prodej od ledna do června vzrostl o 4,4 procenta na 2,91 milionu vozů. Volkswagen tak kopíruje výborné výsledky dalších německých automobilek BMW a Daimler.

Radost z úspěchu však kalí skutečnost, že za něj může pouze čínský trh. Jinde prodeje slábnou. Volkswagen v Číně prodal za pololetí 1,17 milionu vozů, což představuje nárůst téměř o pětinu. Šéf prodeje automobilky VW Christian Klingler za rekordním výsledkem vidí úspěch nového modelu Golf.

Klingler ale varuje před přílišným nadšením: „Situace na světových trzích, je velmi nejistá a problémy, zejména v Evropě nás budou provázet celý rok,“ uvedl v pololetním hodnocení. V Evropě totiž Volkswagen prodal v prvních šesti měsících pouze 843 600 vozů, tedy o sedm procent méně než před rokem. Špatná čísla hlásí i mateřské Německo, kde prodej ochabl o 8,5 procenta. Další pokles zaznamenal Volkswagen v Brazílii. Tam se prodeje propadly o sedm procent.


O prodejích automobilů čtěte více:

Prodej aut v Česku dál klesá, v pololetí o 14 procent

Nejhorší květen za 20 let: prodeje aut v EU prudce klesly


Autor: nos

Komentáře

Čtěte také

U budovy kriminologického institutu v Bruselu vybuchla bomba

U budovy kriminologického institutu v Bruselu vybuchla bomba

Neznámí útočníci odpálili v noci na dnešek bombu u budovy kriminologického institutu v Bruselu. Informovala o tom místní média s tím, že v areálu vznikly značné hmotné škody. Při… více

Mobilní web