Volkswagen zažil rekordní pololetí. Uspěl zejména nový Golf | E15.cz

Volkswagen zažil rekordní pololetí. Uspěl zejména nový Golf

Volkswagen zažil rekordní pololetí. Uspěl zejména nový Golf
Továrna automobilky Volkswagen ve Wolfsburgu
• 

nos

Automobilka Volkswagen prodala za letošní první pololetí 2,91 milionu vozů. Za novým rekordem stojí úspěch vozu Golf VII v Číně. Automobilka však varuje, že bez čínského zájmu by nebylo co slavit.

Volkswagen , největší evropská automobilka, ohlásila další rekordní pololetí. Přes pokles zájmu o vozy VW v Evropě a Brazílii, celkový prodej od ledna do června vzrostl o 4,4 procenta na 2,91 milionu vozů. Volkswagen tak kopíruje výborné výsledky dalších německých automobilek BMW a Daimler.

Radost z úspěchu však kalí skutečnost, že za něj může pouze čínský trh. Jinde prodeje slábnou. Volkswagen v Číně prodal za pololetí 1,17 milionu vozů, což představuje nárůst téměř o pětinu. Šéf prodeje automobilky VW Christian Klingler za rekordním výsledkem vidí úspěch nového modelu Golf.

Klingler ale varuje před přílišným nadšením: „Situace na světových trzích, je velmi nejistá a problémy, zejména v Evropě nás budou provázet celý rok,“ uvedl v pololetním hodnocení. V Evropě totiž Volkswagen prodal v prvních šesti měsících pouze 843 600 vozů, tedy o sedm procent méně než před rokem. Špatná čísla hlásí i mateřské Německo, kde prodej ochabl o 8,5 procenta. Další pokles zaznamenal Volkswagen v Brazílii. Tam se prodeje propadly o sedm procent.

Autor: nos
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!