Volkswagenu loni v USA klesl odbyt o téměř pět procent

Německé automobilce Volkswagen v prosinci ve Spojených státech opět výrazně klesl odbyt, meziročně se snížil o devět procent na 30 956 vozů. Firma se nyní potýká s dopady skandálu kolem falšování testů emisí. V celém loňském roce se tak prodej VW na americkém trhu propadl téměř o pět procent na 349 440 vozů.

Znak Volkswagenu na známé tepelné elektrárně ve Wolfsburgu
5.1.2016 19:06   |  

Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) loni v září Volkswagen obvinila, že u vozů s naftovými motory používal software umožňující při testování skrývat vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku. V pondělí podalo americké ministerstvo spravedlnosti na Volkswagen kvůli těmto manipulacím civilní žalobu.

„Jsme odhodláni obnovit důvěru v naši značku a rádi bychom poděkovali zákazníkům a prodejcům za jejich dosavadní trpělivost a věrnost,“ uvedl dnes provozní ředitel amerických aktivit Volkswagenu Mark McNabb, kterého citovala agentura AFP.

Volkswagen už v září přiznal, že software umožňující manipulovat s testy emisí instaloval do milionů aut po celém světě.

Deník Bild ale napsal, že v Německu se automobilce navzdory skandálu podařilo v loňském roce zvýšit prodej aut s vlajkovou značkou VW o 4,4 procenta na 685 559. V samotném prosinci prodej meziročně vzrostl o 2,5 procenta na 50 887 aut, napsal Bild s odvoláním na údaje spolkového úřadu pro motorová vozidla (KBA).


Čtěte také:

Volkswagen se vzdá sloganu „Das Auto“. Vedení se zdá moc domýšlivý

USA mohou po Volkswagenu žádat až 90 miliard dolarů, akcie prudce klesly

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce

Ropa je nejlevnější za poslední tři měsíce aktualizováno

Světové ceny ropy dnes výrazně klesly, americká lehká ropa West Texas Intermediate (WTI) se tak dostala na tříměsíční minimum pod 43 dolarů za barel. Ceny tlačí dolů obavy… více

Mobilní web