Volkswagenu loni v USA klesl odbyt o téměř pět procent

Německé automobilce Volkswagen v prosinci ve Spojených státech opět výrazně klesl odbyt, meziročně se snížil o devět procent na 30 956 vozů. Firma se nyní potýká s dopady skandálu kolem falšování testů emisí. V celém loňském roce se tak prodej VW na americkém trhu propadl téměř o pět procent na 349 440 vozů.

Znak Volkswagenu na známé tepelné elektrárně ve Wolfsburgu
5.1.2016 19:06   |  

Americká Agentura pro ochranu životního prostředí (EPA) loni v září Volkswagen obvinila, že u vozů s naftovými motory používal software umožňující při testování skrývat vysoce nadlimitní hodnoty toxických oxidů dusíku. V pondělí podalo americké ministerstvo spravedlnosti na Volkswagen kvůli těmto manipulacím civilní žalobu.

„Jsme odhodláni obnovit důvěru v naši značku a rádi bychom poděkovali zákazníkům a prodejcům za jejich dosavadní trpělivost a věrnost,“ uvedl dnes provozní ředitel amerických aktivit Volkswagenu Mark McNabb, kterého citovala agentura AFP.

Volkswagen už v září přiznal, že software umožňující manipulovat s testy emisí instaloval do milionů aut po celém světě.

Deník Bild ale napsal, že v Německu se automobilce navzdory skandálu podařilo v loňském roce zvýšit prodej aut s vlajkovou značkou VW o 4,4 procenta na 685 559. V samotném prosinci prodej meziročně vzrostl o 2,5 procenta na 50 887 aut, napsal Bild s odvoláním na údaje spolkového úřadu pro motorová vozidla (KBA).


Čtěte také:

Volkswagen se vzdá sloganu „Das Auto“. Vedení se zdá moc domýšlivý

USA mohou po Volkswagenu žádat až 90 miliard dolarů, akcie prudce klesly

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Sonda Juno se chystá na odvážný manévr u Jupiteru

Sonda Juno se chystá na odvážný manévr u Jupiteru Video

Sonda Juno amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) odpočítává poslední dny před příletem k Jupiteru, kde ji čeká odvážný manévr, aby se mohla dostat k obří planetě… více

Komerční prezentace
Mobilní web