Volvo Car loni ztrojnásobil zisk, dařilo se v USA a Evropě

Provozní zisk švédského výrobce osobních automobilů Volvo Car Group se v loňském roce díky rekordnímu prodeji ztrojnásobil na 6,6 miliardy švédských korun (téměř 19 miliard korun). Tržby společnosti, kterou vlastní čínská skupina Geely, stouply téměř o pětinu na 164 miliard švédských korun.

Volvo ukazuje, jak bude vypadat jízda s autonomní XC90
18.2.2016 8:55   |  

Automobilka již v lednu uvedla, že její prodej se loni díky silné poptávce ve Spojených státech a Evropě zvýšil o osm procent na 503 127 vozů. Poprvé tak překročil hranici půl milionu vozů. Firma počítá s růstem prodeje a zisku také v letošním roce. Cílem automobilky je dosáhnout ve středně dlouhém období ročního prodeje 800 tisíc vozů.

Čínská Geely v roce 2010 koupila Volvo Car od americké automobilky Ford Motor za 1,8 miliardy dolarů (zhruba 44 miliard korun). Ford převzal Volvo Car v roce 1999 od švédské skupiny Volvo, která se nyní soustředí na výrobu nákladních vozů.


Čtěte také:

Volvo poprvé v historii vyrobilo přes půl milionu aut, čeká další růst

Volvo: Za nehody našich autonomních vozů poneseme zodpovědnost my, ne řidič

Volvo zastavuje výrobu nákladních aut v Rusku, propustí třetinu pracovníků

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Babiš start EET neodloží, systém se spustí ještě před Vánoci

Ministr financí Andrej Babiš (ANO) rozhodl, že neodloží o měsíc spuštění elektronické evidence tržeb (EET). Návrh Hospodářské komory původně zvažoval. Od 1. prosince se tak do… více

Mobilní web