Volvo Car loni ztrojnásobil zisk, dařilo se v USA a Evropě

Provozní zisk švédského výrobce osobních automobilů Volvo Car Group se v loňském roce díky rekordnímu prodeji ztrojnásobil na 6,6 miliardy švédských korun (téměř 19 miliard korun). Tržby společnosti, kterou vlastní čínská skupina Geely, stouply téměř o pětinu na 164 miliard švédských korun.

Volvo ukazuje, jak bude vypadat jízda s autonomní XC90
18.2.2016 8:55   |  

Automobilka již v lednu uvedla, že její prodej se loni díky silné poptávce ve Spojených státech a Evropě zvýšil o osm procent na 503 127 vozů. Poprvé tak překročil hranici půl milionu vozů. Firma počítá s růstem prodeje a zisku také v letošním roce. Cílem automobilky je dosáhnout ve středně dlouhém období ročního prodeje 800 tisíc vozů.

Čínská Geely v roce 2010 koupila Volvo Car od americké automobilky Ford Motor za 1,8 miliardy dolarů (zhruba 44 miliard korun). Ford převzal Volvo Car v roce 1999 od švédské skupiny Volvo, která se nyní soustředí na výrobu nákladních vozů.


Čtěte také:

Volvo poprvé v historii vyrobilo přes půl milionu aut, čeká další růst

Volvo: Za nehody našich autonomních vozů poneseme zodpovědnost my, ne řidič

Volvo zastavuje výrobu nákladních aut v Rusku, propustí třetinu pracovníků

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Eurokomisařka Bieńkowská vyzvala Volkswagen k odškodnění zákazníků v Evropě

Eurokomisařka Bieńkowská vyzvala Volkswagen k odškodnění zákazníků v Evropě

Eurokomisařka pro vnitřní trh Elžbieta Bieńkowská dnes vyzvala německý automobilový koncern Volkswagen, aby za skandál kolem manipulací s emisemi naftových vozů odškodnil rovněž… více

Komerční prezentace
Mobilní web