Volvo poprvé v historii vyrobilo přes půl milionu aut, čeká další růst

Celoroční odbyt švédského výrobce osobních automobilů Volvo Car Group loni poprvé překročil hranici půl milionu vozů. Automobilka, kterou vlastní čínská společnost Geely, oznámila, že v loňském roce zvýšila prodej o osm procent na rekordních 503 127 vozů.

Volvo
8.1.2016 11:09   |  

Firma těžila ze silného růstu poptávky ve Spojených státech a Evropě. Její prodej výrazně podpořil nový sportovně-užitkový model Volvo XC90.

Společnost Volvo Car počítá s příznivým vývojem odbytu také v letošním roce. Cílem automobilky je dosáhnout ve středně dlouhém období ročního prodeje 800 tisíc vozů.

„Nyní, když máme za sebou úspěšný rok 2015, stojíme před druhou etapou své globální transformace. Po jejím dokončení přestaneme být okrajovým hráčem na automobilovém trhu a staneme se skutečně globální značkou luxusních vozů,“ uvedl šéf podniku Hakan Samuelsson.

Čínská Geely v roce 2010 koupila Volvo Car od americké automobilky Ford Motor za 1,8 miliardy dolarů (zhruba 45 miliard korun). Ford převzal Volvo Car v roce 1999 od švédské skupiny Volvo, která se nyní soustředí na výrobu nákladních vozů.


Čtěte také:

Volvu v pololetí stoupl zisk o 71 procent, táhne ho evropská poptávka

Konec zlatých časů? Západní firmy musí v Číně šetřit, opustit trh nechtějí

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Súdánci rozjeli proces se zadrženým Čechem, viní ho ze špionáže a spiknutí

Súdánci rozjeli proces se zadrženým Čechem, viní ho ze špionáže a spiknutí

Po dlouhých osmi měsících od uvěznění začal v súdánském Chartúmu soudní proces s českým protestantským aktivistou Petrem Jaškem. Súdánští žalobci ho viní mimo jiné ze špionáže a… více

Mobilní web