VW je nejprodávanější automobilkou světa, poprvé překonal Toyotu | E15.cz

VW je nejprodávanější automobilkou světa, poprvé překonal Toyotu

VW je nejprodávanější automobilkou světa, poprvé překonal Toyotu
Volkswagen Slovakia
• 
ZDROJ: Volkswagen Slovakia

ČTK

Německý koncern Volkswagen v pololetí předstihl v prodeji vozů japonskou Toyotu a vůbec poprvé se stal nejprodávanější automobilkou na světě. Toyota dnes oznámila, že za leden až červen její prodej klesl o 1,5 procenta na 5,02 milionu vozů. Volkswagen na počátku tohoto měsíce uvedl, že prodal 5,04 milionu vozů, což je půl procenta méně než loni.

Americký General Motors, který byl nejprodávanější automobilkou více než sedm desetiletí až do roku 2008, kdy ho překonala Toyota, by měl zveřejnit údaje o prodeji ve čtvrtek. GM, kterému se ještě podařilo krátce sesadit Toyotu z pozice jedničky v roce 2011, kdy výrobu japonské automobilky snížilo zemětřesení a cunami v severovýchodním Japonsku, byl loni třetím největším prodejcem aut na světě, za Toyotou a Volkswagenem.

Toyota dnes uvedla, že na snížení prodeje měl v pololetí podíl hlavně pokles na japonském trhu a na rozvíjejících se trzích. Naopak prodej stoupl v USA, Mexiku a Číně.

Toyota volá do servisů svá hybridní auta kvůli chybě softwaru

Loni Toyota prodala 10,23 milionu vozů. Letos však očekává snížení prodeje o jedno procento na 10,15 milionu vozů.

Volkswagen je největším prodejcem aut v Evropě a loni prodal 10,14 milionu vozů. Do skupiny Volkswagen spadají také automobilky Škoda Auto, Audi, Seat, Porsche, Bentley, Bugatti či Lamborghini.

GM za celý loňský prodal 9,92 milionu vozů. Mezi značky automobilky patří Cadillac či Opel.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!