VW prý skoro ztrojnásobí finanční rezervu na urovnání emisního skandálu | E15.cz

VW prý skoro ztrojnásobí finanční rezervu na urovnání emisního skandálu

VW prý skoro ztrojnásobí finanční rezervu na urovnání emisního skandálu
Volkswagen
• 
ZDROJ: čtk/AP

ČTK

Německý automobilový koncern Volkswagen se rozhodl zvýšit svoji rezervu na vypořádání nákladů spojených s emisní skandálem z nynějších 6,7 miliardy eur (181 miliard korun) na 16 až 17 miliard eur (432 až 459 miliard korun), řekl agentuře Reuters nejmenovaný zdroj. Koncern by tak podle německých médií mohl mít namířeno k největší ztrátě ve své historii.

Volkswagen loni přiznal, že do zhruba 11 milionů naftových aut po celém světě instaloval software umožňující při testování emisí skrývat vysoce nadlimitní hodnoty oxidů dusíku.

Zmíněných 6,7 miliardy eur na vypořádání nákladů na úpravu problémových aut si největší evropská automobilka dala stranou v loňském třetím čtvrtletí. Zdroje Reuters ale již dříve tento týden uvedly, že automobilka tuto rezervu zvýší.

Agentura DPA dnes rovněž s odvoláním na nejmenované zdroje napsala, že částka, kterou si automobilka v účetní bilanci za loňský rok na náklady spojené s emisní aférou vyčlenila, činí 16,4 miliardy eur. Rezerva se tudíž zvýšila o skoro deset miliard eur. Volkswagen tak má podle DPA namířeno k největší ztrátě v historii koncernu.

Americká justice ve čtvrtek oznámila, že Volkswagen se dohodl s americkými úřady na základních principech řešení emisního skandálu ve Spojených státech. Řešení by mělo zahrnovat nabídku zpětného odkupu aut umožňujících falšování emisních testů i „značné“ odškodné pro jejich majitele.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!