Výrobce pneumatik Pirelli chce při vstupu na burzu získat přes tři miliardy eur | E15.cz

Výrobce pneumatik Pirelli chce při vstupu na burzu získat přes tři miliardy eur

14. září 2017 • 20:07

Výnos 3,3 miliardy eur (přes 86 miliard korun) očekává italský výrobce pneumatik Pirelli od svého návratu na milánskou burzu. Primární emise akcií (IPO), s níž tam hodlá vstoupit v říjnu, však oceňuje společnost méně, než původně předpokládala.

Pátý největší výrobce pneumatik na světě uvedl, že vydá až 350 milionů akcií v cenovém rozpětí 6,30 až 8,30 eur, což představuje hodnotu firmy mezi 6,3 až 8,3 miliardy eur. Původní představa stávajících vlastníků včetně čínské státní společnosti China National Chemical Corporation (ChemChina), která v italském výrobci drží majoritu, se ale pohybovala kolem devíti miliard eur. Uvedla to agentura Reuters s odvoláním na své zdroje.

Netradiční kalendář Pirelli 2017: Místo dokonalých modelek slavné herečky bez make-upu

Dalších 50 milionů akcií Pirelli emituje v rámci nadlimitní opce pro své bankéře. Celkově tak v rámci IPO nabídne 40 procent svých akcií.

Akcie Pirelli byly staženy z milánské akciové burzy v roce 2015 poté, co čínská ChemChina získala kontrolu nad jediným majitelem Pirelli, investiční firmou Marco Polo International. Předtím se na burze s akciemi Pirelli obchodovalo od roku 1922.

Škoda Auto v srpnu zvýšila počet dodaných automobilů. Nárůst činil skoro sedm procent
Průmyslová výroba v Česku klesá nejvýrazněji z celé Evropské unie

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!