Výrobu na míru Oděvního podniku chce pět firem | E15.cz

Výrobu na míru Oděvního podniku chce pět firem

Výrobu na míru Oděvního podniku chce pět firem
OP Prostějov
• 

Dušan Kütner

Po téměř dvou letech od prohlášení konkurzu na dříve největší oděvní firmu v Česku, prostějovský Oděvní podnik (OP), se schyluje k prodeji její jediné funkční a nejcennější části, výroby na míru neboli měřenek. Do tendru se přihlásilo pět subjektů, kteří mohou předložit závaznou nabídku do úterního poledne. Hned poté budou obálky s nabídkami otevřeny.

„Nikdo nebyl vyloučen, všichni splnili podmínky výběrového řízení. Všichni také požádali a poté dostali informace k hloubkové kontrole (due diligence),“ řekl deníku E15 Martin Sušil z poradenské společnosti Deloitte Advisory, která v tendru působí jako finanční poradce. Jediným kritériem pro získání měřenek je nabídnutá cena. Podle posledního znaleckého posudku z předloňského roku činila tehdy hodnota měřenek zhruba 180 milionů korun.

Jediná výnosná divize OP Prostějov je na prodej

Kdo chce do úterý podat závaznou nabídku, musí složit jistinu deset milionů. Správkyně může poté vybrat až tři nabídky, které postoupí do finále, a jejich předkladatele může vyzvat k předložení finální nabídky, vyšší než závazné, případně k finální licitaci. O konečných nabídkách by se pak rozhodovalo 26. dubna. Prodej měřenek musí schválit i antimonopolní úřad.

Rozprodej zatím vynesl desítky milionů

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!