WSJ: Jaguar Land Rover hodlá expandovat v Číně

25.10.2010 12:34   |  

Britský výrobce automobilů Jaguar Land Rover, který ovládá indický koncernTata Motors, jedná s neznámým čínským partnerem ohledně založení společného podniku pro výrobu a prodej vozů na největším automobilovém trhu světa.

Pro americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ) to uvedl výkonný šéf Tata Motors Carl-Peter Forster s tím, že automobilka chce případného partnera najít „co nejdříve“. Dodal také, že s jednou čínskou firmou se vedou „pozitivní diskuse“, odmítl to však dále komentovat.

Důvodem rozhovorů o vytvoření společného podniku je snaha ovládnout co nejvýznamnější podíl na čínském trhu, který loni přeskočil Spojené státy a stal se největším na světě. Podle očekávání automobilky General Motors by se letos mělo v Číně prodat sedmnáct milionů nových vozů, příští rok o dva miliony více.

Foster v Číně spatřuje velké obchodní příležitosti a přiznává dosavadní laxní přístup. „Nejsme (na mnoha trzích) tak silní, jak bychom měli být, zejména v Číně,“ prohlásil Forster pro WSJ.

Podle analytiků oslovených WSJ Tata v Číně plánuje montáž sportovně-užitkových vozů značky Land Rover ve spolupráci s místním partnerem. Později by se měla přidat také značka Jaguar.

Tata Motors ovládá britské značky Jaguar a Land Rover od června roku 2008. Tehdy je od amerického giganta Ford Motor koupila za 2,3 miliardy dolarů, tedy zhruba čtyřicet miliard korun.

Komentáře

Čtěte také

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Schäuble si opět vzal na paškál nízké úrokové sazby v eurozóně

Německý ministr financí Wolfgang Schäuble opět podrobil kritice nízké úrokové sazby Evropské centrální banky (ECB). V rozhovoru s německým listem Frankfurter Allgemeine… více

Mobilní web