WSJ: Jaguar Land Rover hodlá expandovat v Číně

25.10.2010 12:34   |  

Britský výrobce automobilů Jaguar Land Rover, který ovládá indický koncernTata Motors, jedná s neznámým čínským partnerem ohledně založení společného podniku pro výrobu a prodej vozů na největším automobilovém trhu světa.

Pro americký ekonomický list The Wall Street Journal (WSJ) to uvedl výkonný šéf Tata Motors Carl-Peter Forster s tím, že automobilka chce případného partnera najít „co nejdříve“. Dodal také, že s jednou čínskou firmou se vedou „pozitivní diskuse“, odmítl to však dále komentovat.

Důvodem rozhovorů o vytvoření společného podniku je snaha ovládnout co nejvýznamnější podíl na čínském trhu, který loni přeskočil Spojené státy a stal se největším na světě. Podle očekávání automobilky General Motors by se letos mělo v Číně prodat sedmnáct milionů nových vozů, příští rok o dva miliony více.

Foster v Číně spatřuje velké obchodní příležitosti a přiznává dosavadní laxní přístup. „Nejsme (na mnoha trzích) tak silní, jak bychom měli být, zejména v Číně,“ prohlásil Forster pro WSJ.

Podle analytiků oslovených WSJ Tata v Číně plánuje montáž sportovně-užitkových vozů značky Land Rover ve spolupráci s místním partnerem. Později by se měla přidat také značka Jaguar.

Tata Motors ovládá britské značky Jaguar a Land Rover od června roku 2008. Tehdy je od amerického giganta Ford Motor koupila za 2,3 miliardy dolarů, tedy zhruba čtyřicet miliard korun.

Komentáře

Čtěte také

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie

Mnichov: Střelba nemá souvislost s uprchlíky ani IS, tvrdí policie Video

Útok, při němž v pátek v Mnichově střelec zabil devět lidí a pak sám sebe, neměl politický motiv. Na tiskové konferenci to dnes řekl mnichovský policejní ředitel Hubertus Andrä,… více

Mobilní web