Z kladenské Poldi odcházejí kvůli zpožděným mzdám zaměstnanci | E15.cz

Z kladenské Poldi odcházejí kvůli zpožděným mzdám zaměstnanci

Z kladenské Poldi odcházejí kvůli zpožděným mzdám zaměstnanci
Poldi
• 
ZDROJ: čtk

ČTK

Z kladenské huti Poldi odcházejí kvůli zpožděným mzdám zaměstnanci. Těch tu dosud pracuje zhruba 400. Více než polovina jich ještě nemá červnovou mzdu, zpoždění dosahuje téměř jeden měsíc.

„Nálada v podniku je velice špatná, tak špatně ještě nikdy nebylo. Chybí také plynulost výroby,“ řekl dnes ČTK předseda Základní organizace Hutě Poldi Richard Mosr. Podle personálního ředitele Poldi Antonína Čimery dnes podali okamžitou výpověď dva lidé kvůli nevyplacení mzdy, podle Mosra jich je více.

Odbory Poldi jsou od loňského června ve stávkové pohotovosti, na září plánují celodenní stávku.

Z podniku odcházejí podle Mosra především vysoce kvalifikovaní a těžko nahraditelní lidé. „Ve směně, kde by mělo pracovat 17 lidí, je jich tam sedm,“ popsal situaci Mosr. Vedení podniku podle něj mluví o úvěru, který by měl problémy s hotovostí vyřešit. Tento týden by měli odboráři znovu jednat s ředitelem. Ten s médii nekomunikuje. Podle Čimery by společnost měla dlužné červnové mzdy vyplatit do konce tohoto týdne.

Poldi dluží také odborářům

Poldi dluží také příspěvky odborářům. „Neodvádí ani exekuce, peníze lidem z platu, na který je uvalena, strhnou, ale neposílají je jejich věřitelům. Stalo se tak, že jednomu člověku už přišli exekutoři do bytu zabavovat majetek,“ informoval Mosr.

Pro podporu stávky začnou odboráři na konci srpna podepisovat speciální archy, které by měly obsahovat podpisy alespoň 70 procent zaměstnanců. „Vydali jsme už leták, který vysvětluje, co bude stávka pro lidi znamenat. Zatím všichni říkají, že do stávky půjdou,“ dodal Mosr.

Autor: ČTK
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!