Zbrojovka přesune část technologií na Slovensko

Některé výzkumné a vývojové kapacity přemístí Česká zbrojovka Uherský Brod z mateřského závodu na Slovensko, kde se chystá vyrábět komponenty pro své ruční palné zbraně. V regionu Nováky, konkrétně ve společnosti MSM Martin, tam už příští měsíc otevře pobočku. Podle ředitele zbrojovky Lubomíra Kovaříka změna nijak negativně neovlivní zaměstnanost na Zlínsku.

Česká zbrojovka z Uherského Brodu očekává, že letošní rok uzavře s rekordními tržbami těsně pod hranicí dvou miliard korun.
27.6.2014 7:16   |  

„Přesouváme část technologií proto, abychom v Uherském Brodě navýšili výrobní kapacity. Proto nebude mít přesun na počty pracovníků v mateřském závodu vliv,“ řekl Kovařík. V tuzemsku nyní zbrojovka zaměstnává přes 1700 lidí, na Slovensku postupně vytvoří dvě stovky míst.

Vedle zvýšení produkce je důvodem otevření pobočky na Slovensku i optimalizace výroby. „V regionu Nováky se nachází dostatek kvalifikovaných pracovníků a že partnerem bude společnost MSM Martin, která má pro výrobu komponentů z Uherského Brodu dobré technické předpoklady,“ dodal šéf zbrojovky.

Tradičnímu tuzemskému výrobci ručních palních zbraní se na Slovensku rýsuje zajímavý obchod. Po české armádě by mohla kompletně přezbrojit moderními útočnými puškami CZ 805 BREN i slovenskou. Ta má zájem i o novou generaci samopalů a pistolí Scorpion EVO-3 a CZ 75 Phantom. Podle dostupných informací by mohly být detaily kontraktu včetně počtu kusů a ceny dohodnuty ještě letos.


Čtěte také:

Česká zbrojovka zahájila výrobu v Polsku, v Brazílii nabere 60 lidí

Česká zbrojovka expanduje na Slovensku. Vstupuje do státního podniku

Česká zbrojovka jde dělat na Slovensko pistole

Autor: Pavel Otto

Komentáře

Čtěte také

Tramvaje v pražské MHD změnily trasy, vznikly tři nové linky

Tramvaje v pražské MHD změnily trasy, vznikly tři nové linky

V rámci pražské MHD dnes začaly platit změny v provozu tramvají. V Praze změní trasu devět tramvajových linek, přibudou tři nové a 12 linek zůstane beze změny. Náklady na provoz… více

Mobilní web