Zisk Imperial Tobacco v Česku vzrostl o patnáct procent

České pobočce tabákové firmy Imperial Tobacco vzrostl ke konci loňského září meziročně zisk o 15 procent na necelých 517 milionů korun. Tržby stouply o 600 milionů na 12,1 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti ve Sbírce listin. O rok dřív firma, prodávající například značky cigaret Gauloises a Davidoff, utržila v ČR 11,5 miliardy.

ilustrační foto
21.1.2016 14:22   |  

„Klíčovým faktorem byl v tomto roce tlak na snižování režijních nákladů,“ píše se ve zprávě. Vedení společnosti očekává, že se nadále zisk zvětšovat nebude.

Důvodem je plánovaný zákaz kouření v restauracích, ale i zavedení odstrašujících obrázků na krabičkách cigaret. Nové varování přikazuje evropská tabáková směrnice, která bude účinná od 20. května letošního roku. Firma prodává mimo jiné i značky cigaret P&S nebo West, dále tabáky Route 66 či Golden Virginia.

Konkurenčnímu British American Tobacco (BAT) v roce 2014 v Česku klesl čistý zisk skoro o čtvrtinu na 271,8 milionu korun. Objem prodaného zboží se o 1,5 procenta zvýšil, tržby za prodej zboží stouply o 3,6 procenta. Za prodej zboží firma utržila 11,88 miliardy korun.

Jedničce domácího tabákového trhu, kutnohorskému výrobci cigaret Philip Morris, předloni podle již dříve zveřejněných výsledků stoupl čistý zisk o 1,3 procenta na 2,3 miliardy korun. Tržby bez spotřební daně a DPH meziročně vzrostly o desetinu na 14 miliard korun. Objem domácího odbytu stoupl o 7,6 procenta na 8,7 miliardy cigaret, na Slovensku o 7,5 procenta na 3,8 miliardy kusů.


Čtěte také:

Uzeniny jsou karcinogenní jako tabák nebo azbest, tvrdí zpráva WHO

Arabské státy zavedou stoprocentní daň. Postihne tabák a energetické nápoje

Autor: čtk

Komentáře

Čtěte také

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Nákupy tureckých dluhopisů jsou spekulace, tvrdí agentura Moody's

Mezinárodní ratingová agentura Moody's Investors Service snížila hodnocení úvěrové spolehlivosti Turecka z investičního do spekulativního pásma. Tento krok může Turecku zvýšit… více

Mobilní web